X

«

»

Daily Indie Game – Artifex Bundle 2

daily-indie-game

W DIG Artifex Bundle 2 możecie nabyć:

za minimum $1.49
– Grim Legends: The Forsaken Bride
(Steam)
– The Secret Order 2: Masked Intent (Steam)
– Vampire Legends: The True Story of Kisilova (Steam)
– Clockwork Tales: Of Glass and Ink (Steam)
– Grim Legends 2: Song of the Dark Swan (Steam)
– Demon Hunter: Chronicles from Beyond (Steam)

Przebicie średniej ceny (aktualnie $1.53):
– dodatkowy klucz do każdej z gier

Zestaw będzie dostępny 27 dni.

 • Która gra HOPA jest według was najlepsza? Chciałbym się zapoznać z jednym może dwoma diamentami gatunku.

  • Dark Arcana: The Carnival i seria Nightmares from the Deep.

  • The Tiny Bang Story, a jeśli chodzi o gry Artifexu to polecam serię Grim Legends, serię Nightmares from the Deep, serię Enigmatis i Abyss The Wraiths of Eden.

  • Michał Hackleberry

   Wszystkie od artifeksu

   • Dokładnie. Wszystkie gry od Artifexów to diamenciki, świetnie dopracowane i klimatyczne. Cięzko wybrać jeden – ja polecam serię Enigmatis i oczywiście Nightmares from the deep

  • Przede wszystkim celuj w Artifex. Moim zdaniem robi najlepsze. Bardzo spodobał mi się Eventide: Slavic Fable. Jest to jeden z najprostszych tytułów nawet na poziomie expert, ale ma fajną historię w słowiańskich klimatach (Baba (pewnie Jaga), Boruta, kwiat paproci, i takie tam, ale we współczesnych realiach). W Grimów nie grałem, bo chcę przejść całą serię na raz, na razie wykańczam pojedyńcze tytuły, ale Grimmy i Koszmary z głębin mają powyżej 90% pozytywów. Ja mogę polecić 9 Clues 2: The Ward i Vampire Legends: The True Story of Kisilova. Ten pierwszy bo jest mroczniejszy od większości HOG-ów, gdzie zły duch czy demon porywa ludzi, ale usypia lub kontroluje, a na końcu wszystkich ratujesz. Tutaj trup może nie ściele się gęsto, ale to miło dla odmiany zobaczyć jak komuś sztyletują lub strzelają w plecy. A ta druga choć może ogólnie jest średnia, ale jest oparta na „faktach” (bo o wampirach 🙂 ) z jakiegoś miasteczka w Serbii, ale chyba twórcy się przyłożyli, bo wśród dodatków można zobaczyć filmy z prawdziwymi ludźmi(burmistrzem miasteczka Kisilova i jakąś tam ekspertką od kultury). Poziom „aktorstwa” gdzieś na poziomie Pamiętników z wakacji, ale fajnie dało to efekt, że to nie tylko jakaś gra, ale też jakiegoś rodzaju dokument. Ma też dwa zakończenia, w zasadzie symboliczne, bo efekt końcowy w zasadzie ten sam, ale to też miła odmiana od tego w co grałem.

   • Trixie B Lulamoon

    „miło dla odmiany zobaczyć jak komuś sztyletują lub strzelają w plecy.” zobaczyc moze i milo. dostac juz nie.

  • Grim Legends fajne, moje pierwsze jeśli chodzi o Artifex, ale miałem problem z jedną układanką (5 obracających się cylindrów, niby są ustawione, a nie zaliczało mi tego), co dość porządnie mnie zniechęciło … bo dla Achików, grę trzeba przejść 2x, ponadto trzeba poczekać jeszcze na bundla z trzecim Grimem, który jest na stimie od czerwca

   Najbardziej podobała mi się seria Enigmatis, bardzo dobra historia i obie gry stanowią jedną całość (w przeciwieństwie do samodzielnych Grimów), tyle, że niedokończoną – historia wymaga dodania częsci trzeciej, wg mnie przynajmniej, na razie czekam 😉
   z pozostałych mogę polecić serię Nightmares from the Deep, Abyss, Dark Arcana i trochę … inne Mind Snares
   Z powyższego bundla kojarzę tylko Grimy i Clockwork Tales, to ostatnie
   … też nie najgorsze 😉 ogólnie gry Artifexu, z wyjątkiem pierwszego
   Time Myteries (czy jakoś tak) są do siebie stylistycznie dość podobne i
   zazwyczaj mają ciekawą historię
   natomiast trzeba miec na uwadze, że w oryginalnych cenach są zbyt drogie w stosunku do długości – 20USD zanim trafią na stima, potem na stimie po 10USD/EUR za sztukę … the horror, jeśli pomyśleć, że grę możesz ukończyć, zanim wydropisz wszystkie (3) karty 😉 i.e. kilka tytułów ukończyłem grubo poniżej 1:30 nie śpiesząc się na siłę

   Reasumując – czekaj na bundle (jak ten) i próbuj cokolwiek Ci się trafi, bo powinno trzymać poziom 😉

   • Niestety zawiodłem się na obniżkach Artifexu, myślałem, że uzupełnię kolekcję, ale nawet po obniżkach trochę dużo. Rzeczywiście czekaj na bundle spoza Steam – ja swój miałem właśnie z Daily Game (pierwszy) i IG.

   • Time Mysteries jest tylko wydawany przez Artifex, nie jest serią tworzoną przez nich. Jakość pierwszej części jest koszmarna moim zdaniem, ale muzyka jest chyba najlepsza z wszystkich hogów w jakie grałem.

    Polecam Abyss, fabuła zakończona, przyjemne zagadki jedyna wada to źle przetłumaczone dwa słowa w scenkach ho. Jedno to zamiast papugi szukaj marchewki;)

    Odradzam Demon Huntera, liczba źle przetłumaczonych słów w scenkach jest przytłaczająca. Graj po angielsku jeśli możesz bo jak grałem w języku ojczystym to mnie szlag chciał trafić.

 • Szkoda, że płatność tylko PayPalem, albo bitcoinami. PayPalowi nie ufam (słabe zabezpieczenia, kiedyś zostałem okradziony), a bitcoinów nie mam ;p

  • W jaki sposób zostałeś okradziony i co w tej kwestii zrobił PayPal?

   • Trixie B Lulamoon

    ten suspens D:

    • Gdyby za czasów Hitchcocka istniał PayPal… xD

   • Jakiś Xing Huan Hong włamał mi się na konto i ukradł z podpiętej karty kredytowej 15 euro (5 i 10). PayPal oddał hajsy, ale czekałem ponad miesiąc. No i te nerwy, że może więcej z karty gdzieś poszło, albo dane karty wyciekły… Zwykłe hasło do konta PP to zdecydowanie za mało. Tu jest potrzebna weryfikacja dwuetapowa, z tokenem, kodami sms, czy jakimiś potwierdzeniami via email. Dla mnie są spaleni i już nigdy nie skorzystam z PayPala.

    • Rozumiem. Ja to mam podpiętą teraz taką kartę na którą, muszę najpierw przelać pieniądze żeby, potem móc nią zapłacić.

 • Z tym reklamowanie to bym nie przesadzał, z Koszmarów na razie jedynkę zaliczyłem, jak dla mnie średniak, zakończenie otwarte i trochę przewidywalne – tylko powołałem się na opinie użytkowników, większości się podobała.

 • Clockwork Tales: Of Glass and Ink ma tak żenująco debilną historię, że można się rozchorować. Ogólnie te historie to tylko pretekst i najczęściej są pisane na szybko, ale ta to była naprawdę głupia. Chociaż Time Mysteries i tak przebiło ją w każdym calu.

  • Trixie B Lulamoon

   Time Mysteries i tak przebiło ją w każdym calu.” pod jakim wzgledem? dobrym czy zlym?

   • Z komentarza wynika, że w tym najgorszym 😉

 • Jest teraz na Steam -60% 3,19€.