Steamgifts.com - co warto wiedzieć?

Możliwość stania się jednym z Łowców Gier jest kusząca – masz szansę dużo zaoszczędzić kupując gry taniej. Jest jednak jeden sposób na zdobycie gier nie płacąc za nie ani złotówki! Wielu z Was słyszało już zapewne o Steamgifts.com, jednak pomimo w miarę przejrzystych zasad niektóre osoby ciągle się w nim gubią.

 

Jak zacząć?

Chcąc zacząć swoją przygodę ze steamgifts.com, należy posiadać odrobinę dobrych chęci i gry o wartości 100$ na swoim koncie steam. Wartość konta jest automatycznie sprawdzana na początku rejestracji. Biorąc pod uwagę możliwość aktywowania kluczy steam z np. CD-Action, nie jest to jednak wygórowana kwota.

Do udziału w losowaniu wykorzystuje się punkty, które generują się automatycznie i są wyświetlane w tym miejscu:

Na początku każdy otrzymuje 25p, a maksymalnie można posiadać ich 300. Punkty generowane są w następujący sposób. Za każdy stworzony giveaway przez innych użytkowników dostaje się 5% wartości gry, więc np. przy grze o wartości 50$ wszyscy użytkownicy oprócz jego twórcy dostają po 2.5 punkta.

Widzisz interesującą Cię grę i chcesz wejść do losowania ? W takim wypadku wchodzisz w nazwę losowanej gry i wciskasz przycisk Enter to Win!:

Każdy 1$ odpowiada 1p w losowaniu, więc wejście do losowania gry o wartości 9,99$ kosztować nas będzie 10P. Po lewej stronie od przycisku „Enter to Win!” znajduje się licznik osób biorących udział w losowaniu. Pod nazwą użytkownika, który wystawił daną grę, widoczny jest czas do końca losowania. Zwycięzca giveawaya jest wybierany losowo przez system.

Po losowaniu nie otrzymujemy zwrotu punktów, których użyliśmy do wejścia. W razie zwycięstwa wyświetli nam się informujący o tym pasek, który znajduje się w tym miejscu:

Twórca losowania ma 7 dni na wysłanie gry w postaci klucza aktywowanego na steam bądź też w postaci giftu. Użytkownik, który wygrał giveaway, zobowiązany jest do sprawdzenia maila, na który zarejestrowane jest konto, gdyż właśnie tam może znajdować się informacja od rozdającego. Możliwe jest również, że w opisie losowania znajduje się informacja, że to zwycięzca powinien się zgłosić do twórcy giveawaya, dlatego też trzeba przykładać dużą wagę do czytania opisów.
Zabronione jest wchodzenie do giveawayów gier, które już posiadamy, gdyż karane jest to uderzeniem z legendarnego banhammera przez admina steamgifts.

Zabronione jest też wystawianie gier pod innym tytułem i nie przekazywanie gier innym. Jeśli wygrasz grę, to zobowiązany jesteś aktywować ją na steam. W innym wypadku grozi to również uderzeniem słynnego młota. Wśród zasad panujących na steamgifts.com najważniejszymi są:

 • Nie żebraj o gry.

 • Nie twórz niestandardowych reguł w publicznych losowaniach bez zgody admina lub moderatora.

 • Nie bierz udziału w loterii DLC jeśli nie masz wymaganej gry.

 • Możesz mieć tylko jedno konto na SteamGifts, nawet jeśli masz kilka kont Steam.

 • Nie bierz udziału w loteriach w czyimś imieniu. Jeśli nie jesteś zainteresowany grą, nie dołączaj.

 • Po wygraniu gry warto podziękować twórcy giveawaya

 • Nie wystawiaj darmowych/exploitowanych kluczy (gier, które straciły swoją wartość i ich dodanie jest już zabronione przez steamgifts)

 • Na jeden adres IP może przypadać jedno konto na SteamGifts.

 • Nie twórz losowań kont Steam.

Czym jest contribution ?

Contribution jest to łączna wartość gier, które użytkownik rozdał na stronie steamgifts.com. W niektórych losowaniach twórcy giveawaya zastrzegają sobie, że chcą, aby dany tytuł trafił do użytkownika z odpowiednią wartością „contribution”. Warto więc rozdawać wiele gier, aby cały czas powiększać ten licznik, dzięki czemu można otrzymać wstęp do coraz to bardziej ekskluzywnych giveawayów (giveaway od 500$ dolarów będzie miał mniej uczestników, niż ten bez żadnych ograniczeń).

 

Jak stworzyć giveawaya?

Chcąc wystawić grę do losowania należy:

 1. Wcisnąć przycisk Giveaway i wybrać opcję Create Giveaway

 

 1. Wybrać parametry losowania, czyli jaką grę chcemy wystawić, liczbę kopii, czas trwania losowania, kto może wejść do danego losowania (giveaway dla grupy lub otwarty dla każdego), wartość contribution, jaką musi mieć potencjalny szczęściarz oraz opcjonalnie dodać opis giveawaya.

 2. Sprawdzić i potwierdzić wszystkie ustawione dane. Po kliknięciu „Create my giveaway” wszystko jest już gotowe!

Jeśli mimo wszystko popełniliśmy jakiś błąd, można zgłosić giveaway do skasowania, podając odpowiedni powód. Osobom, które biorą udział w skasowanym losowaniu, zostaną zwrócone punkty wydane do wejścia. Po zakończeniu losowania nagradzamy szczęśliwca kopią gry i zaznaczamy w odpowiednim polu, że wysłaliśmy gifta. Punkty „contribution” otrzymamy wówczas, gdy wygrany potwierdzi odebranie gry w zakładce na steamgifts.

Mogą wystąpić pewne nieprzewidziane okoliczności, np zwycięzca posiada już daną grę, jest on oszustem, wygrał kilka gier których nie aktywował, bądź nie należy już do grupy, dla której dane losowanie było przeznaczone. W takich okolicznościach musimy zgłosić ten fakt do administracji i poprosić o re-roll (powtórny wybór) zwycięzcy.

 

Gry bundlowe na steamgifts

Specjalne zasady działają dla losowań stworzonych z kluczy dołączonych do wszelkiego rodzaju bundli. Gry te oznaczone są na liście charakterystyczną gwiazdką:

Wartość takich gier jest liczona w specyficzny sposób:

A. gry bundlowe do kwoty 25$ dodają nominalną ilość punktów
B. gry nie-bundlowe zawsze dodają nominalną ilość punktów
C. gry bundlowe po przekroczeniu 25$ dodają punkty, ale nie więcej niż 20% (A + B)

Załóżmy więc, że rozdałeś gry bundlowe o wartości 100$ i gry nie-bundlowe również o wartości 100$. Twoje contribution value to: 100$ + 25$ +(nie więcej niż 20% z 125$ =) 25$ = 150$

 

Oprócz tego, do „contribution” nie są zaliczane giveawaye, w których uczestniczy wyłącznie jedna osoba.

 

To chyba tyle, jeśli chodzi o ważniejsze sprawy związane z użytkowaniem strony steamgifts.com. Życzę wygrywania wielu wspaniałych gier i radości płynącej z rozdawania gier. W razie jakichkolwiek pytań proszę się nie krępować. Postaram się na nie odpowiedzieć.

 

Caine

(ed. redakcja)

 

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.

Komentarze do "Steamgifts.com – co warto wiedzieć?"

 1. Ja mam takie pytanie. Wygrałem kiedyś Age of Wonders i dostałem go nie na steama lecz bodajże jako gift na konto Gamersgate. Zaznaczyłem, że grę dostałem. Mogę dostać za to bana?

 2. A to da się w ogóle wchodzić do loterii gry, którą już posiadamy? Przecież system wyświetla ostrzeżenie (nie próbowałem klikać mimo to, ale chyba i tak by nic się nie stało).

  Acha – jeśli w Steamgifts mam zarejestrowane jedno konto, to czy mogę wygrany kod Steam aktywowac na innym koncie, czy grozi to banem (aktywacja tylko na kontach zarejestrowanych w Steamgifts)?

  Acha! I o co chodzi z tym jednym IP? Mam młodszego brata, obaj may własne konta Steam ale ten sam zewnętrzny IP. Jesli on założy konto na Steamgifts (sam mu zaproponowałem), to czy możemy dostać bana? Dość dziwne w czasach, gdy każda rodzina posiada po kilka komputerów…

  1. Ad1. Da jeśli konto nie było synchronizowane po ostatniej wygranej, dlatego warto synchronizować czasami samemu.
   Ad2. Nie, klucz ma być aktywowany na tym koncie, które jest przypięte do SG – możesz dostać bana za nieaktywowanie gry, a później ciężko będzie się tłumaczyć.
   Ad3. Nie jestem pewien, ale to jest raczej ich zabezpieczenie przed multi-kontami, pewnie sprawdzają już w ostateczności, albo jak wiele osób zgłosi kilka kont podobnych. Pewnie chodzi o oszustów, którzy na jednym IP nabijają sobie contrib sztucznie: mini grupy, prywatne giveaway itp.

   Jeszcze od mnie komentarz, widzisz naruszenie zasad SG to raportuj, bo jak ktoś nie umie się bawić w zabawę gdzie można wygrać grę tylko kombinuje to jedyne co powinien wygrać = BAN.