Po tegorocznych podwyżkach cen gier wydawanych przez Sony Computer Entertainment Polska wydawało się, że możliwość zakupienia The Last of Us w dzień premiery za standardowe do niedawna 200 zł będzie graniczyła z cudem. W większości sklepów cena rzeczywiście wynosi od 220 do 240 zł, ale na szczęście znalazło się także kilka znacznie lepszych ofert.

 

 

 

 

Wersja standardowa

 

Zacznijmy od jednej z najlepszych i najłatwiej dostępnych ofert, czyli Empiku. Jeden użytkowników starego forum Polygamii pochwalił się zdjęciem plakatu, który informuje, że gra dostępna będzie za 199.99 zł w dzień premiery. Nie wiemy czy akcja dotyczy wszystkich salonów sieci, ale raczej jest to prawdopodobne. Niestety w sklepie internetowym cena na razie wynosi aż 246.49 zł. Warto też zwrócić uwagę na możliwość zakupienia tzw. pre-ordera za 19.99 zł. Oczywiście nie chodzi tu grę, ale dodatki w postaci ścieżki dźwiękowej z gry (w wersji cyfrowej), avatarów z Joelem i Ellie oraz motywu dynamicznego dla konsoli. Przy zakupie samej gry jej cena zostanie pomniejszona o wydane wcześniej 2 dychy.

Jeśli nie macie w okolicy Empiku, powinniście zainteresować się ofertą Muve. The Last of Us kosztuje tam niewiele więcej, bo 209.90 zł, a wysyłka w tym sklepie jest darmowa. Cena ta dotyczy jednak wydania na rynek czeski, które posiada okładkę i instrukcję w tamtejszym języku. O samą grę nie się jednak co obawiać, bo zawiera ona polski dubbing oraz napisy. W Muve dostępne jest także zwyczajne polskie wydanie, ale kosztuje ono, bagatela 249.90 zł.

Najniższą, dostępna dla polaków cenę proponuje brytyjski Amazon. Gra dostępna jest tam za 38 funtów, czyli ok. 190 zł, a wysyłka jest darmowa. Zawiera ona także cyfrowe bonusy, który wymieniłem w poprzednim akapicie. Czas dostarczenia będzie wynosił jednak ok. tygodnia, a poza tym nie wiadomo, czy gra w brytyjskim wydaniu będzie posiadała polską wersję językową. W przypadku gier wydawanych przez SCE różnie z tym bywa. The Last of Us w identycznej cenie dostępne jest także w innych sklepach, np. w Zavvi, ale przypadku Amazona wysyłka trwa najkrócej.

 

Wersje Kolekcjonerskie

 

Bezsprzecznie najlepszą ofertą w Polsce dysponuje w tym wypadku empik.com. Edycja Joela kosztuje 268.99 zł z darmową dostawą do salonów sieci. Sklep nie posiada w swojej ofercie edycji Ellie.

W euro.com.pl możecie zakupić Edycję Ellie za 279 zł. Trzeba jednak pamiętać, że w tym przypadku koszt dostawy do salonu wynosi 4.95 zł, a do domu aż 14.95 zł.

Identyczną cenę proponuje best-play.pl. Edycje Joela i Ellie kosztują tam po 279 zł. Nieco tańsza jest tu też dostawa do domu, bo kosztuje 10 zł w przypadku wysyłki pocztą. Kurier jest już jednak aż 2 razy droższy.

Sklepy: Tagi:
Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.

Komentarze do "Przegląd pre-orderów na The Last of Us"

 1. będzie to samo co z God of War wstąpienie. Nie ma sensu kupować gier w takich cenach. Im więcej ludzi wstrzyma się z zakupem w dniu premiery, tym szybciej cena spadnie do odpowiedniej kwoty.

  1. Ja na pewno nie kupię pre-ordera. Nie mam PS3 ( ͡° ͜ʖ ͡°).
   BTW. Odznaczałem w kategoriach wyświetlania konsole, ale ustawienia wracają do poprzednich. Nie usuwałem ciasteczek.

 2. Fajnie że taki temat się pojawił ponieważ sam się zastanawiam nad zakupem. Nie sądzę jednak – tak jak moi przedmówcy, że ta gra tak szybko stanieje. Mimo wszystko GoW jak na dzisiejsze standardy nie okazał się wielkim hitem (średnia na metacritic to 80%), a Last of Us wygląda że tym hitem już jest.

 3. Świetny porównanie! Sam ostatnio bardzo mocno zastanawiałem się nad zakupem gry ale o tej cenie empikowej nie wiedziałem! Miałem zamiar kupować czeską wersję z muve. Czyli jeśli dobrze rozumiem, jeżeli kupię pre-order za 20PLN w empiku to w dniu premiery kupiłbym grę za 179 PLN? I co, pewnie trzeba chodzić codziennie po empikach i szukać plakatów, żeby się dowiedzieć, czy akcja obowiązuje u mnie w mieście, czy nie. Jeśli mają być w ogóle, to niech się pojawią wystarczająco wcześniej, żebym jakby co zdążył jeszcze zamówić grę z muve.pl jak u mnie w empiku tej akcji nie będzie.

  1. Tego już niestety nie wiemy.

   Myślę jednak, że te pre-ordery za 20 zł będą normalnie stać w sklepach jeszcze w dzień premiery, a nawet jeśli nie, to wystarczy zapytać o to sprzedawcę lub osobę odpowiedzialną za dział gier czy jeszcze to mają, a chyba nie warto się specjalnie fatygować wcześniej dla samej ścieżki dźwiękowej w wersji cyfrowej.

 4. Zupełnie niedawno odwołałem preorder z amazonu. Jeszcze mnie tak nie pogieło żebym musiał mieć już, natychmiast jak jakaś mała dzidźka.