Jak używać Paypala?

 

Co to w ogóle jest?

Paypal to swego rodzaju cyfrowy portfel, którego możesz używać do dokonywania płatności w internecie.

Po co miałbym go używać?

Paypal to sposób płatności akceptowany przez wiele sklepów, takich jak: steam, greenmangaming, gamersgate, gog.com czy zavvi. Płacenie za jego pośrednictwem jest niezwykle łatwe i wymaga tylko pamiętania swojego adresu E-mail i hasła. Po jednorazowym dodaniu swojego konta bankowego lub/oraz karty kredytowej trzymasz wszystko w jednym miejscu i nie musisz nawet wyciągać karty kredytowej celem dokonania zakupu. Przy zakupie w obcej walucie Paypal automatycznie dokona konwersji i nie musisz się martwić o dodatkowe opłaty  pobierane przez niektóre banki. 

Paypal to najlepszy sposób, żeby zapłacić za bundle oraz jedyny sposób, żeby zapłacić w Galastore. 

Będzie to również niezwykle bezpieczna metoda płatności dla lubiących dodatkowe bezpieczeństwo – nikomu nie udostępniasz danych swojej karty, ba – nie musisz ich podawać nawet w paypalu, bo konto możesz sobie uprzednio doładować!

Jak się zarejestrować?

Rejestracja jest darmowa i nie zajmie ci więcej niż 5 minut. Wystarczy, że dodasz swoje dane osobowe oraz adres E-mail i voilà! W późniejszym etapie będziesz mógł rozszerzyć funkcje swojego konta powiązując go z kontem bankowym, kartą kredytową i dokonując weryfikacji adresu, jedna nie jest to koniecznego do początkowego korzystania z Paypala.

Czy muszę posiadać konto w banku lub/oraz kartę kredytową?

Nie! Możesz doładowywać konto używając zwykłego przelewu. Bez problemu zrobisz to nawet na poczcie!

Jakie kursy oferuje Paypal?

Niestety nie są to najbardziej atrakcyjne kursy konwersji walut, ale różnica nie będzie zbytnio odczuwalna. Przewagą Paypala nad płatnością kartą jest:
1. Pewność co do wysokości transakcji – przekonwertowana kwota będzie widoczna od razu (przy płatnością kartą dowiesz się o tym po ściągnięciu środków z konta)
2. Brak dodatkowych opłat za płatność z cudzej walucie (zdarza się taką opłatę pobierać niektórym bankom) 

Jak przelewać pieniądze między dwoma kontami Paypal?

Przelewanie środków między dwoma kontami jest bardzo proste i zupełnie darmowe przy transferach lokalnych lub bardzo tanie przy transferach zagranicznych. Jedyne co musisz znać to paypalowy adres E-mail odbiorcy!

 

Jak uniknąć prowizji?

Niezmiernie ważne, aby pamiętać o dwóch rzeczach:

1 Jako rodzaj przelewu należy wybrać „prezent dla znajomego”! Należy wystrzegać się jak ognia „opłaty za towar” jako że to generuję dodatkową opłatę tj. podatek!

2. Przy przelewaniu na konto Paypal w innym kraju należy posiadać uprzednio załadowane własne konto. Nie wolno wysyłać wszystkiego co na tym koncie się znajduje, gdyż do przelewanej kwoty dojdzie jeszcze drobna prowizja. Opłata ta jest groszowa, ale jeżeli nie zostawicie sobie na nią miejsca, Paypal będzie dobierał środki z karty, a to wiąże się z nieporównywalnie wyższymi kosztami!

 

Przykład 1:

Jan Kowalski ma 1zł na saldzie w Paypalu. Chce zrobić przelew do Wielkiej Brytanii. Wysyła wszystko co ma (1zł), a Paypal dokłada mu drugie tyle opłaty za dociąganie środków z karty.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Przykład 2:

Jan Kowalski ma 1zł na saldzie w Paypalu. Chce zrobić przelew do Wielkiej Brytanii. Pamięta, że musi zostawić środki na opłatę. Wysyła więc 97 groszy, a Paypal dokłada mu tylko 1 grosz prowizji

 

PS: Chciałbym podziękować użytkownikowi sebo922 za pomoc w przygotowaniu screenów.

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.

Komentarze do "Jak używać Paypala?"