Jak kupować z Amazon.com - krótki poradnik

Wielka wyprzedaż na Amazonie to dobra okazja, żeby uprzedzić zalew tych samych pytań i poradzić wam jak kupować w tym sklepie.

Po pierwsze i najważniejsze – musicie podać amerykański adres zamieszkania, aby dokonać zakupu. Robicie to tylko i wyłącznie na własną odpowiedzialność. Warto jednak zaznaczyć, że kupujecie towar elektroniczny – nic nie będzie do was wysyłane. Praktyka podawania adresu z USA jest stosowana przez tysiące graczy z Europy. Amazon zdaje sobie oczywiście sprawę z całego procederu i ewidentnie przymyka na to oko. Jeżeli używacie poprawnych danych do zakupów z amazon.co.uk, warto założyć osobne konto dla amazon.com – tak dla bezpieczeństwa. W innych przypadkach raczej nie musicie się obawiać.

Następną rzeczą, którą musicie wiedzieć jest fakt, że niektóre stany w USA wymagają płacenia dodatkowej prowizji. Warto więc podać adres w miejscu gdzie takowej opłaty nie ma. Zwolnione z podatku są np. stany California, czy Alaska. Wpisać możecie adres dowolnego hotelu, bądź restauracji. Ostatecznie możecie wybrać też adres polskiej ambasady w Waszyngtonie (nie ma podatku):

Ambasada RP w USA
2640 16th Street, N.W., WASHINGTON, D.C. 20009

Płatności dokonywać możecie tylko kartą. Niektóre banki mogą odpalić opłatę za zakup w dolarach.

W razie dodatkowych pytań, zostawcie komentarze pod spodem!

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.

Komentarze do "Jak kupować z Amazon.com – krótki poradnik"

 1. Zerknąłem na wszystkie przyszłe promocje i praktycznie nic ciekawego x}
  Ehh a liczyłem na zniżkę FarCry 3 na steama a tu nic :/

 2. A ja mam pytanie. Piszecie, aby dla bezpieczeństwa założyć osobne konto na amazon.com. No ale czy to coś da? Jak będą chcieli nas namierzyć, to i tak to zrobią. Oznaczałoby to, że najlepiej założyć osobne konta na amazonie, na steamie oraz originie (aby nie ryzykować, że nam konto zbanują). Ponadto używać karty prepaid oraz najlepiej transakcje robić z jakiejś kafejki internetowej. Przecież skoro amazon.com wie o procederze, w dodatku stawia ograniczenia- nie, że tylko amerykanie mogą gry kupować, ale osoby z adresem w USA. Poza tym same klucze nie mają blokady regionalnej. Prosiłbym, aby ktoś się do tego odniósł, bo przyznam szczerze, że nie uśmiecha mi się mieć w sumie kilkadziesiąt kont w kilku-kilkunastu sklepach. Ogółem- czy ktoś słyszał, aby europejczycy mieli problemy w związku z zakupami na amazon.com gier w wersji digital, w związku z tym, że podali ściemniany amerykański adres??

  A swoją drogą ja się zasadzę na pakiet NFS :DD

 3. Mam z amerykańskiego amazona Bioshock 1 i 2i, Spec Ops, Binary Domain i wszystko działa jak należy.

 4. A kartą bez problemu można polską płacić? A jak z paypalem, działa ?

  1. PayPalem płacić nie można. Co do kart to zależy, Maestro nie działa, ale Visa i Mastercard – tak,

 5. Kartami można płacić tylko tymi, które nie wymagają podawania kodu CVV przy każdym zakupie. Np. karta wirtualna z BZ WBK działa, ale karty debetowe z PKO juz nie.

 6. A ja od lat kupuję na swój normalny adres, tylko że zamiast Polska wpisałem USA i wybrałem sobie stan Colorado, nie liczą tam podatku. 🙂

 7. Ta, ja mieszkam w ambasadzie w Miami – przynajmniej w newletterach mogę poczytać, jakie cuda w miejscowych sklepach mi mogą zaoferować 😉

 8. Czyli sugerujecie, ze jak mam konto na .com skad sobie legalnie kupilem kindla to lepiej zalozyc drugie konto aby na nim kupowac gry? czy tez dodac 2 adres na koncie

 9. Wpisuję zip code 20009 i stan Washington i mam informację że to się nie zgadza, pytanie moje czemu tak jest?? 🙂

 10. Ja wypowiem się dość kontrowersyjnie ale od dawna mnie ten temat męczy. Ideą tej strony jest udostępniania informacji o promocjach gier, które dla nas w Polsce są atrakcyjne cenowo ale przede wszystkim dostępne legalne. Ideą portalu na pewno nie jest popieranie piractwa (mam taką nadzieję). Namawianie do kombinowania z amazonem jest w takiej sytuacji dość problematyczne. Zakup na amazonie poprzez podanie lipnego adresu zamieszkania, kłóci się z licencją jaką amazon dostaje na sprzedawane w swoim sklepie gry. Mimo to, że aktualnie amazon przymyka na to oko to w niedalekiej przyszłości klucze zakupione w podobny sposób mogą zostać zbanowane tak jak to się dzieje z kluczami sprzedawanymi na allegro. To że teraz klucze działają nie oznacza, że będą działać zawsze. Szczerze mówiąc lubię ten portal chętnie go odwiedzam ale namawianie to takich jawnych oszustw nie podoba mi się.

  1. Uważam, że trochę przesadzasz. O piractwie można mówić gdy zdobywamy grę poza oficjalnym obiegiem, nie wspierając w żaden sposób twórców. Tu mamy legalnie działający sklep i klucze zapewne prosto od dystrybutora. To, że zakup wymaga amerykańskiego adresu raczej nie jest spowodowany chęcią zablokowania sprzedaży poza USA. Gdyby tak było, są znacznie skuteczniejsze sposoby, co pokazują inne sklepy. Myślę, że ten wymóg bardziej wynika z amerykańskiego prawa niż obostrzeń wydawców. Gdyby naprawdę chcieli, dawno by wymusili na amazonie skuteczniejszą blokadę. Nie znam się na tym dokładnie, ale raczej nie można tu mówić o piractwie.

  2. Ban z powodu adresu? Bardzo mało prawdopodobne. Zresztą mam dziwne wrażenie, że cały ten „szary” handel międzynarodowy został utworzony z pełną świadomością i cichym przyzwoleniem. Przykładowo takie gifty w Steam – przecież to czysta naiwność sądzić iż naprawdę to będą prezenty tylko dla znajomych. Valve w ten sposób otworzył rynek handlu giftami/kluczami. Jeżeli deweloperzy nie chcą narażać się na „straty” z powodu giftów wysyłanych z różnych krajów to mają przecież możliwość blokowania giftów, a klucze przypisać do konkretnych krajów (i tak się dzieje dla wielu gier AAA, np. sprzedawanych w Rosji, ale zwykle klucze/gifty z USA nie mają blokad regionalnych).

   Anulowanie/usunięcie gry z konta jest możliwe raczej tylko gry operacja zapłaty nie powiodła się lub została anulowana. Przykład: ktoś kupuje klucz do gry korzystając z karty. Klucz kupujący dostaje od razu, ale jak wiadomo księgowanie zakupu następuje nawet po kilku dniach. Jeżeli np. na koncie zabraknie środków możliwe że bank zablokuje transakcję (aczkolwiek w takim przypadku raczej powstanie debet). Inna możliwość – bardziej prawdopodobna – to że prawowity właściciel karty zgłosi że mu ją ukradli – w takim przypadku transakcja może być wycofana nawet wieeele tygodni od zakupu. Konta typu Steam w takim przypadku oczywiście są banowane i tłumaczenie że to był gift i że nie wiedziałem mogą nic nie wskórać…

   Dlatego właśnie raczej należy uważać na złodziei, którzy handlują prawdziwymi wprawdzie kluczami, ale mogą one być zakupione kradzionymi kartami… No i tutaj pojawia się problem… Jaką mam gwarancję, że ziomek sprzedający gifty/klucze z forum albo allegro nie jest czasem złodziejem…

 11. Zrobiłem konto, kupiłem sobie bioshocki, podpiąłem pod steam – śmiga.

 12. Chłopaki pomóżcie 😉
  Załóżmy, że chcę wypełnić dane adresowe tymi z ambasady – jak to rozdzielić na pola?
  Address Line1: Embassy of the Republic of Poland
  Address Line2: 2640 16th Street NW
  City: Washington, DC
  State: ?
  ZIP: 20009
  ? pozdrawiam

 13. A jak jest z debetową (wypuklą) MasterCard Debit w Alior Banku? Przejdzie?

 14. Nic nie napisałeś o kosztach przewalutowania.
  Jeśli domyślnie mamy konto w PLN a kupujemy w USD to prawdopodobnie na każdym zakupie stracimy na przewalutowaniu bo nie odbywa się tego samego dnia co zakup, a np 2 dni później, a wtedy kurs waluty już może być inny.
  Im większy zakup tym większa strata.

  1. ???
   Chłopie ogarnij się. Co mają w każdym wpisie pisać co to jest karta Visa/MasterCard, na czym polega kupowanie przez Internet, tłumaczyć co to jest przewalutowanie, data księgowania, itd.?
   Jeżeli ktoś ma kartę to w teorii czytał umowę z banku i wie takie rzeczy. A jak nie wie to się dowie sprawdzając saldo po paru dniach i następnym razem będzie wiedział (i tak w sumie w większości przypadków jest:)

   PS. W dniu księgowania kurs może być równie dobrze gorszy jak i korzystniejszy dla kupującego – mi przykładowo wyliczenia w dniu zakupu, a faktyczny zakup okazywał się korzystniejszy o kilka groszy, tak więc nie da się przewidzieć jak będzie.

 15. Mam pytanie odnośnie address verification. Koś dostał takiego maila może? Zastanawiam się czy jest opcja na odblokowanie konta. Nawet gdybym im przesłał faxem wyciąg z konta to czy przejdzie na amazonie są inne dane, a na wyciągu z banku inne :/.

 16. Mam pytanko, jeśli komuś znajomemu kupowałem na jego koncie z mojej karty Visa, i jeśli ją użyję na swoim koncie , coś grozi jakiś ban itp?