Zdjęcia Lenovo Legion Go wyciekły do sieci. Handheld zaoferuje rozwiązanie znane z Nintendo Switch

Lenovo pracuje aktualnie nad przenośnym komputerem do gier o nazwie Legion Go, pragnąc uszczknąć swój kawałek tortu z rynku zdominowanego przez Steam Decka, Ayaneo i ASUS ROG Ally. Pierwsze zdjęcia urządzenia wyciekły właśnie do sieci. Okazuje się, że nowy handheld zaoferuje nam rozwiązanie znane dobrze z Nintendo Switch – odpinane kontrolery. Możemy też liczyć na spory 8-calowy ekran OLED.

Lenovo Legion Go to przenośny komputer do gier z… odpinanymi kontrolerami

Redakcja Windows Report opublikowała okraszony zdjęciami wpis, dotyczący nadchodzącego przenośnego komputera do gier Lenovo Legion Go. Na pierwszy rzut oka sprzęt nie różni się zbytnio od dostępnych już na rynku Asus ROG Ally i Steam Decka, jednak jedna z udostępnionych grafik zdradza pewien istotny szczegół. Wzorem Joy-Conów z Nintendo Switch, kontrolery Legion Go będą odpinane, co pozwoli na znacznie bardziej komfortową zabawę. Na jednej z fot zauważyć można też podobną do zastosowanej w NS OLED podpórkę, która pozwoli postawić sprzęt na stole.

Poznaliśmy też pierwsze szczegóły dotyczące ekranu. Okazuje się, że rozgrywkę śledzić będziemy na 8-calowym OLEDzie. Redaktorzy Windows Report spekulują, że skoro kontrolery można usunąć, wyświetlacz będzie dotykowy. Handheld działać będzie na systemie Windows 11,a całość napędzana będzie procesorem AMD Phoenix. Niestety wciąż nie wiadomo nic więcej na temat wydajności, ceny, ani tym bardziej daty premiery Lenovo Legion Go.

Źródło: Windows Report

Łowcy, jak myślicie, czy Lenovo Legion GO ma szansę osiągnąć sukces? Czy odpinane kontrolery faktycznie będą takim game changerem?

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.