Zakończenie produkcji PlayStation 4 - znamy dane sprzedaży

Zakończono produkcję PlayStation 4! - znamy dane dotyczące sprzedaży konsoli Sony

Daniel Ahmad, jeden z analityków branżowych, zauważył na swoim Twitterze, że Sony nie dostarcza już nowych egzemplarzy konsoli poprzedniej generacji do sklepów. Oznacza to, że zakończono produkcję PlayStation 4! W takiej sytuacji zapasy sprzętu w oficjalnej dystrybucji mogą ulec wyczerpaniu w najbliższej przyszłości. Dzięki temu poznaliśmy jednak łączne wyniki sprzedaży PS4.

Zakończenie produkcji PlayStation 4 to również koniec pewnej epoki. Mimo że uwaga konsumentów skupiona jest teraz na dostępności PS5, to nie zapominajmy że poprzednia generacja konsol była ogromnym sukcesem Japończyków. Według szacunków Sony może się pochwalić aktualnie sprzedażą PS4 na poziomie ok. 117,2 miliona sztuk! Jest to wręcz fenomenalny wynik, ponieważ w historii branży tylko Nintendo DS, PlayStation 2 oraz Game Boy znalazły więcej nabywców. Jeśli myśleliście o zakupie nowego egzemplarza PS4, to prawdopodobnie macie teraz ostatnią szansę. W ofercie elektromarketów, w ciągu najbliższych tygodni, może stać się ona towarem deficytowym.

Źródło: Twitter


Łowcy, jak oceniacie poprzednią generację w wykonaniu Sony? Byliście szczęśliwymi posiadaczami PlayStation 4? Co skłoniło Was do wyboru tej konsoli – sentyment do marki, jakość sprzętu czy gry na wyłączność? Dajcie znać w komentarzach 🙂

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.