XDefiant opóźnione. Darmowa gra Ubisoftu nie przeszła certyfikacji Sony i Microsoftu

Dokładna data premiery XDefiant nie została nam nigdy ujawniona, a tymczasem… dowiedzieliśmy się, że gra zostanie opóźniona. Powodem jest jednak nie chęć dopracowania produkcji, a fakt, iż nie przeszła ona certyfikacji na konsolach. Sony i Microsoft nie wyraziły zgody na wydanie darmowego sieciowego FPSa w swoich sklepach. Dokładne przyczyny takiej, a nie innej, decyzji nie są znane.

Kiedy premiera XDefiant? Francuzi sami do końca tego nie wiedzą…

O całej sprawie poinformował producent wykonawczy Mark Rubin. Zgodnie z treścią umieszczonego na blogu gry wpisu, tytuł został dostarczony producentom konsol pod koniec lipca, a już w połowie sierpnia deweloperzy otrzymali negatywną odpowiedź. Mark nie podzielił się jednak z fanami przyczyną takiego stanu rzeczy. Pomiędzy słowami można jednak wyczytać, że chodzi o problemy ze zgodnością, tj. niedostatecznym wsparciem dla kontrolerów, błędnym naliczaniu osiągnięć, złym wyświetlaniem nazwy gry na liście znajomych, bądź też… próbami ominięcia prowizji dla sklepów za mikropłatności. A co jak co, w darmowej strzelance takich co niemiara.

Wszystko to sprawia, że Francuzi nie są obecnie w stanie ogłosić dokładnej daty premiery XDefiant. Ponowne zgłoszenie gry do certyfikacji ma odbyć się na dniach, więc jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, tytuł trafi na rynek pod koniec września lub w październiku. Deweloperzy biorą jednak pod uwagę, że być może otrzymają jedynie warunkową walidację i będą zmuszeni przygotować dodatkową łatkę na premierę, co nieco opóźni debiut gry. Mark zarzeka się przy tym, że postarają się, by dostarczyć XDefiant graczom „tak szybko, jak to możliwe”.

Źródło: Ubisoft News

Łowcy, jak myślicie, jaka jest przyczyna odrzucenia gry przez Sony i Microsoft? Czekacie na premierę XDefiant? Graliście w trakcie testów? Podzielcie się swoimi wrażeniami 🙂

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.