Handheld Xbox w planach Microsoftu! Wyciekły koncepty konsoli przenośnej

Najnowszy wyciek danych z procesu sądowego Microsoftu to olbrzymi ból głowy dla Phila Spencera i spółki. Dzięki leakowi poznaliśmy m.in. szczegóły dotyczące dwóch nadchodzących konsol stacjonarnych Xbox, a także plan wydawniczy Bethesdy. Udostępniane w sieci dane przynoszą kolejne rewelacje. Tym razem poznaliśmy plany dotyczące możliwej konsoli przenośnej Xbox!

Pierwsze informacje o konsoli przenośnej Microsoftu

Prezentacja „Xbox Gaming Beyond”, która pochodzi z rozprawy sądowej dotyczącej przejęcia przez MS Activision Blizzard King, nie pozostawia wątpliwości. Microsoft pracuje nad cały ekosystemem urządzeń Xbox, a jednym z nich jest konsola przenośna (handheld)!

Na infografice znajdują się także:

  • Xbox do grania w chmurze
  • Xbox Series X mid-gen
  • Kontroler „premium”
  • Mysz i klawiatura Xbox
  • Kontroler jednoręczny podobny do joycona Nintendo

Niestety, emocje może nieco studzić fakt, że konsola do strumieniowania gier (project Keystone) została kilkukrotnie opóźniona przez Microsoft i do dzisiaj nie ujrzała światła dziennego. Czy podobny los może czekać także handheld?

Następca Xbox Series X, wyposażony w haptyczny kontroler, już w przyszłym roku!

Pesymistyczne nastrajać może również drugi leak dot. planów Microsoftu. Grafika wskazuje na niski priorytet jaki ma handheld Xbox.

Xbox Series handheld. Czy jest to możliwe?

Spekulacje na temat możliwej konsoli przenośnej Microsoftu pojawiały się już od pewnego czasu. Youtuber Phawx, specjalizujący się w rynku urządzeń mobilnych dokonał w kwietniu kalkulacji, według której handheld Xbox jest wielce prawdopodobny.

Już samo istnienie relatywnie słabego, pod kątem mocy obliczeniowej, Xbox Series S niejako toruje drogę dla urządzenia przenośnego – trzy generacje gier Xbox działający na konsoli o mocy 4 teraflopów. Miniaturyzacja, dzięki której powstałby Xbox Series S mobile, umożliwiłaby Microsoftowi wejście w nieeksplorowany przez nich rynek konsol przenośnych, bez wymuszania na deweloperach gier dodatkowych optymalizacji pod nowy sprzęt.

Łowcy, co sądzicie o planach dotyczących Xbox Gaming Beyond? Czy Nintendo ma się czego obawiać? Kupilibyście taką konsolę? Dajcie znać w komentarzach!

Znamy datę premiery PlayStation Portal. Nie wiadomo jednak, kiedy urządzenie trafi do Polski

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.