Xbox Game Pass to żyła złota! Raport zdradza przychody Microsoftu z działu Xbox

W zeszłym tygodniu Rada Administracyjna Obrony Gospodarczej w Brazylii (CADE) wyraziła zgodę na przejęcie Activision/Blizzard przez Microsoft. Ujawniony przez regulatora raport zawierał ciekawe informacje, dzięki którym dowiedzieliśmy się, ile amerykańska korporacja zarabia na Xbox Game Pass i jak wielu użytkowników korzysta z abonamentu.

Według danych, których źródłem ma być sam Microsoft, Xbox Game Pass wygenerował w 2021 roku przychód rzędu 2,9 miliarda dolarów. Oznacza to, że XGP stanowił około 18% całkowitych rocznych przychodów Microsoftu z Xbox (16,282 miliarda dolarów) i prawie 30% z gier i usług (12,581 miliarda dolarów). Oczywiście, ostateczny zysk (bądź strata) jest dużo mniejszy, gdyż ukazane statystyki prezentują łączną wartość sprzedaży dóbr, towarów i usług netto (czyli bez VAT) w konkretnym okresie rozliczeniowym, bez uwzględnienia wydatków.

Przychód Xbox Game Pass

Na jednym z wykresów możemy też dostrzec liczbę aktywnych subskrybentów usługi Xbox Game Pass. W przytoczonym powyżej terminie, z abonamentu korzystało od 15 do 18 mln unikalnych użytkowników. To już jednak przeszłość. Liczba graczy opłacających XGP stale rośnie, a najnowszy punkt, reprezentujący trzeci kwartał 2022, opisany jest cyfrą 25 mln.

Ile użytkowników Xbox Game Pass

Źródło: Tweaktown

Gdzie kupić najtaniej abonament Xbox Game Pass?

Nowi i powracający subskrybenci mogą kupić miesiąc XGP Ultimate za 4 zł. Mało? Zerknijcie do wpisu Tani Xbox Game Pass Ultimate! 5 miesięcy za 57 zł, 9 miesięcy za 104,31 zł, 13 miesięcy za 152 zł, 17 miesięcy za 199,94 zł.

Po więcej ofert zapraszamy Was na stronę TaniGamePass.pl.


Co sądzicie o ekspansji Xbox Game Pass? Cieszycie się, bo spore przychody przyniosą nam lepsze gry, czy też obawiacie się, że usługa negatywnie wpłynie na całą branżę?

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.