Xbox Game Pass grudzień 2022. Lista gier zmierzających do usługi w nadchodzącym miesiącu (akt.)

Łowcy, przed Wami wstępna lista gier Xbox Game Pass na grudzień 2022 r.! Niestety tym razem mamy tylko trzy pewniaczki, które mogą już pochwalić się datą premiery. Może i niewiele, lecz warto przy tym zaznaczyć, że planowanych do wydania na ten rok w XGP tytułów było znacznie więcej. Istnieje więc spora szansa, że przynajmniej część z nich zostanie zapowiedziana już niebawem.

Nie przedłużając, zapraszamy do dalszej części wpisu.

Aktualizacja #1

Do listy gier dołączyło Infinite Guitars.

Gry Xbox Game Pass grudzień 2022 r.

Zaczniemy, prezentując gry XGP, które trafią do nas na 100%. No chyba, że na ostatniej prostej twórcy odnajdą wyjątkowo parszywe bugi:

 1. Hello Neighbor 2 (PC, Xbox) – 6 grudnia 2022
 2. Chained Echoes (PC, Xbox)  – 8 grudnia 2022
 3. High On Life (PC, Xbox) – 13 grudnia 2022
 4. Infinite Guitars (PC, Xbox) – 13 grudnia 2022

Oczywiście to nie wszystkie gry Xbox Game Pass grudzień 2022 r. Z pewnością trafi do nas jeszcze wiele ciekawych tytułów, o nich dowiemy się jednak dopiero, gdy Microsoft oficjalnie je zaprezentuje. Jako sugestia może Wam posłużyć poniższa lista. Znajdujące się na niej pozycje mają trafić do subskrypcji jeszcze w tym roku. Żadna z nich nie otrzymała jednak dokładnej daty debiutu, dlatego tez zdecydowaliśmy się wymienić je osobno.

 • Battlefield 2042 – dołączy do EA Play/ XGP w dniu startu 3 sezonu (pewniaczek!)
 • Solar Ash
 • Maquette
 • Party Animals
 • Pigeon Simulator
 • Bushiden
 • Inkulinati
 • Mad Streets
 • The Big Con
 • Rainbow Billy And The Curse Of Leviathan
 • Telltale’s The Walking Dead: The Final Season

Musimy liczyć się z tym, że nie wszystkie wymienione powyżej gry zasilą bibliotekę Xbox Game Pass w grudniu 2022. Tyczy się to zwłaszcza tytułów, które nie zostały jeszcze wydane i oczekują na premierę.


Jakie gry pojawią się w Game Pass w grudniu 2022 roku?

Pozory mylą. Na pierwszy rzut oka Hello Neighbor 2 nie wygląda na survival horror, a jednak! Choć grafika prezentuje się niewinnie i zabawnie, to w rzeczywistości produkcja studia Eerie Guest jest kontynuacją przerażającej skradanki, która cieszy się bardzo pozytywnymi ocenami wśród graczy. Mamy nadzieję, że ta odsłona spotka się z jeszcze większym uznaniem.

Inspirowana 16-bitowymi klasycznymi RPG produkcja została stworzona przez jednego developera – Matthiasa Lindę. Fabuła gry opowiada o trawionym wojną kontynencie Valandis, który stał się miejscem walk trzech zwaśnionych królestw. Zadaniem gracza będzie zastopowanie niepotrzebnego rozlewu krwi.

Kolejną zwariowaną, zupełnie nową produkcją, która zasili bibliotekę Xbox Game Pass w grudniu 2022 roku, jest High on Life. Ten komediowy biopunkowy FPS od współtwórcy Rick & Morty i Solar Opposites przeniesie Was do świata, w którym ludzkość została zniewolona przez kosmitów i używana jako… narkotyk. Zadaniem gracza będzie powstrzymanie najeźdźców i uratowanie obywateli Ziemi. W osiągnięciu celu pomogą bronie, które mają własne twarze i osobowości, a do tego są niezwykłymi wręcz gadułami.

Miało być tak pięknie… Pełne smaczków trailery, mapy na 128 graczy, tryb Portal stworzony z myślą o fanach poprzednich części… Niestety, wyszło jak zawsze. Battlefield 2042 w dniu premiery był grą wydmuszką. Mnóstwo błędów, mało zawartości, fatalny netcode, a jakby tego było mało – chybiony system specjalistów, który przelał falę goryczy. No cóż, miłośnicy serii otrzymali powtórkę z debiutu Battlefielda 4, który przez pierwsze pół roku był praktycznie niegrywalny, po czym okazał się jedną z najlepszych odsłon cyklu. Czy BF2042 powtórzy ten trend? Raczej nie, choć gra zmierza w dobrym kierunku. Po wielu, wielu łatkach rozgrywka w końcu zaczęła być przyjemna, a na horyzoncie widać już nowe mapy i kolejne usprawnienia. Do tego, wraz z rozpoczęciem 3. sezonu twórcy zamierzają przywrócić system klas. To wszystko + udostępnienie gry w ramach abonamentu może być świetną okazją, by dać grze drugą szansę.


Gdzie kupić najtaniej abonament Xbox Game Pass?

Zainteresowani lgrudniową rozpiską? Przypominamy, że 3 lata Xbox Game Pass Ultimate za 432,65 zł mogą zakupić nowi i wybrani powracający subskrybenci XGP. Jeśli szukacie innych sposobów na zakup abonamentu, znajdziecie je na TaniGamePass.pl

Jeśli jesteś graczem PC z krwi i kości, dołącz do naszej grupy na Facebooku, gdzie znajdziesz innych fanów Steama, 4K oraz Ray Tracingu 😉Łowcy Gier PCMR.
Wszystkich sympatyków Xboksów zapraszamy do grupy tematycznej na Facebooku, w całości poświęconej konsolom Microsoft Xbox One i Xbox SeriesŁowcy Gier Xbox.

Łowcy, na który tytuł najbardziej ostrzycie sobie ząbki? Myślicie, że grudzień z XGP czymś jeszcze nas zaskoczy? 😉

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.