xbox logo

Dostępny dotychczas wyłącznie na PC i urządzeniach mobilnych Xbox Cloud Gaming pojawi się także na konsolach. Co najciekawsze, xCloud trafi zarówno na Xbox Series X|S, jak i Xbox One. Możliwość gry w chmurze spodoba się z pewnością wszystkim, którzy pozostali przy urządzeniach starszej generacji. Wystarczy tylko dysponować dobrym łączem internetowym, by móc zagrać w next-genowe gry, takie jak Microsoft Flight Simulator czy The Medium, na podstawowym modelu konsoli z 2013 roku.

Xbox Cloud Gaming zadebiutuje się na konsolach Xbox jeszcze w tym roku. Premierę zaplanowano na okres świąteczny. Testy mają rozpocząć się jesienią.


Łowcy, co sądzicie o dostępności Xbox Cloud Gaming na Xbox One i Xbox Series X|S? Cieszycie się na myśl o możliwości ogrania next-genowych tytułów na leciwych już konsolach?

Źródło: Xbox Wire

Grupa dla fanów konsol Microsoft Xbox

Wszystkich sympatyków konsol Microsoft Xbox zapraszamy do specjalnie utworzonej grupy tematycznej na Facebooku – Łowcy Gier Xbox.

Znajdziecie tam nowinki, ciekawostki oraz dyskusje poświęcone wszystkiemu, co dotyczy gamingu oraz konsol Microsoft Xbox.

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.