Xbox & Bethesda Games Showcase 2022 - czyżby Microsoft szykował spore zmiany w Xbox Game Pass i xCloud?

Wszystko wskazuje na to, że najbliższe dni będą przełomowe. W trakcie zaplanowanego na 12.06 Xbox & Bethesda Games Showcase 2022, a także przy okazji jutrzejszego Summer Game Fest, Microsoft ma podzielić się kilkoma ważnymi informacjami na temat subskrypcji Xbox Game Pass.

Zdaniem Toma Hendersona, jedną z większych zapowiedzi będzie ogłoszenie projektu Xbox Game Demos. Ma to być odpowiedź na ruch Sony, które wprowadziło czasowe wersje demonstracyjne gier do nowego PlayStation Plus. Funkcja rzekomo zostanie udostępniona abonentom już w przyszłym roku. Deweloperzy, którzy zdecydują się zapisać do projektu, nie tylko otrzymają niezbędne wsparcie podczas tworzenia gier, ale będą też wynagradzani za samo uczestnictwo.

Oprócz tego Microsoft podobno ma w planach rozszerzenie współpracy z Samsungiem. Celem projektu ma być udostępnienie strumieniowania gier Xbox na telewizorach Samsung Smart TV za pośrednictwem Cloud Gaming. Opcja gry w chmurze miałaby także trafić do kilku kolejnych krajów.

Redakcja Windows Central dokopała się też do informacji na temat Xbox Keystone. Nowe urządzenie przygotowywane przez Microsoft byłoby znacznie mniejsze od XSS i skupiałoby się na uruchamianiu gier z chmury. „Konsola” miałaby też umożliwiać strumieniowe przesyłanie video z VOD takich jak Netflix czy Disney+.

Przypominamy też, że od dłuższego czasu w sieci krążą plotki na temat Xbox Game Pass Family Plan. Plan rodzinny subskrypcji pozwalałby korzystać z usługi maksymalnie 5 osobom. Jego cena byłaby znacznie niższa niż w przypadku zakupu osobnych subskrypcji na pięciu kontach.


Co sądzicie o planowanych zmianach? Uważacie, że program Xbox Game Demos ma szansę się przyjąć, czy też, podobnie jak analogiczny program Sony, będzie cieszył się mieszanymi opiniami?

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.