Xbox One

Xbox App z nową aktualizacją. Mobilna aplikacja pozwoli pobrać gry, których jeszcze nie kupiliśmy!

Microsoft zaktualizował Xbox App. Na uwagę zasługuje tu przede wszystkim jedna funkcja, o której nie wspomniano w oficjalnym opisie. Użytkownicy forum Resetera zauważyli, że z poziomu mobilnej aplikacji można teraz rozpocząć zdalne pobieranie dowolnej gry, nawet takiej, której jeszcze nie posiada się w bibliotece. Do jej uruchomienia oczywiście konieczny będzie zakup gry, ale otwiera to pewne interesujące możliwości: możemy np. dokonać preloadu jeszcze przed wydaniem pieniędzy, a później błyskawicznie rozpocząć zabawę.

Pre-order konsol Xbox Series

Wystartowała przedsprzedaż konsol Xbox Series w polskich sklepach. Xbox Series X od 2249 zł, Xbox Series S za 1349 zł.

Powiadomienia w Xbox App

W Xbox App znajdziemy wszystkie najważniejsze powiadomienia dotyczące m.in. nowych wiadomości, zaproszeń do grona znajomych lub zrzutów ekranu i nagrań z gier, którymi możemy podzielić się znajomymi. Ich wyczyszczenie/odczytanie z poziomu urządzenia mobilnego sprawi, że znikną także z konsoli.

Xbox App - powiadomienia

Rozmowy tekstowe i czaty ze znajomymi w Xbox App

Nowa wersja aplikacji umożliwia na kontaktowanie się ze znajomymi na konsoli Xbox Series S/Xbox Series X. Użytkownicy mogą wysyłać wiadomości tekstowe oraz dołączać do połączeń głosowych, przy pomocy np. zestawów słuchawkowych podłączonych do telefonu.

Dzielenie się screenami i nagraniami za pośrednictwem Xbox App

Z poziomu Xbox App będziemy w stanie uzyskać dostęp do wykonanych wcześniej zrzutów ekranu i nagrań z rozgrywki, a następnie przesyłać je znajomym lub dzielić się nimi w mediach społecznościowych, takich jak Twitter, Instagram, WhatsApp czy Snapchat.

Oprócz tego wybrane screeny i wideo będziemy mogli również przypiąć do swojego profilu i w ten sposób je wyróżnić.

Konfigurowanie konsoli z poziomu Xbox App

Korzystając z aplikacji istnieje możliwość skonfigurować konsole Xbox Series S lub Xbox Series X w trakcie pobierania aktualizacji. W ten sposób można będzie oszczędzić czas i szybciej rozpocząć zabawę. Później Xbox App posłuży np. do instalowania gier czy zarządzania biblioteką.

Gra zdalna dzięki Xbox App

Gra zdalna nie jest już ograniczona dla uczestników programu Xbox Insider i każdy może skorzystać z tej opcji, by podłączyć się do swojej konsoli i uzyskać dostęp do gier na urządzeniu mobilnym.

Xbox App - gra zdalna

Jednocześnie poinformowano, że możliwe jest zalogowanie się na nieograniczonej liczbie konsol Xbox lub sprzętów mobilnych z Xbox App w tym samym czasie. Grać można jednak tylko na jednym urządzeniu jednocześnie.

Wyszukiwarka Xbox App

Wyszukiwanie zostało znacznie uproszczone. W jednym miejscu znajdziemy m.in. interesujące nas gry lub użytkowników.

Źródło: Xbox Wire


Łowcy, która z nowych funkcji Xbox App najbardziej przypadła Wam do gustu?

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.