Znamy daty Steam Sales 2023. Valve zapowiedziało Spring, Summer, Autumn oraz Winter Sale

Wyprzedaże Steam zazwyczaj witane są z dużym entuzjazmem przez graczy. W tym roku szczególnym zainteresowaniem cieszy się data Steam Spring Sale 2023, czyli całkowicie nowego wydarzenia, którym zastąpiono dotychczasowe Lunar Sale. Każda większa wyprzedaż w sklepie Valve to tysiące lepszych bądź gorszych ofert, wśród których łatwo znaleźć coś dla siebie. W tym roku możemy dokładnie rozplanować swoje wydatki, gdyż Gabe udostępnił nam właśnie szczegółowy harmonogram najważniejszych wydarzeń na platformie.

Jeśli więc chcecie dowiedzieć się, kiedy kolejna wyprzedaż Steam, zapraszamy do dalszej części wpisu.

Daty zapowiedzianych Steam Sales 2023

W przeciwieństwie do poprzednich lat, gdy informacje na temat kolejnych wyprzedaży Steam spływały do nas stopniowo, tym razem otrzymaliśmy pełną rozpiskę na cały 2023 rok. Nie trzeba się już więc dłużej zastanawiać, czy data Steam Spring Sale przypadnie nam do gustu.

Najważniejsze wydarzenia i wyprzedaże Steam 2023 r.:

 • Mystery Fest: 20 – 27 lutego
 • Spring Sale: 16 – 23 marca (duża wyprzedaż sezonowa)
 • Puzzle Fest: 24 kwietnia – 1 maja
 • Sports Fest: 15 – 22 maja
 • Next Fest: 19 – 26 czerwca
 • Summer Sale: 29 czerwca – 13 lipca (duża wyprzedaż sezonowa)
 • Stealth Fest: 24 – 31 lipca
 • Visual Novel Fest: 7 – 14 sierpnia
 • Strategy Fest: 28 sierpni – 4 września
 • SHMUP Fest: 25 września – 2 października
 • Next Fest: 9 – 16 października
 • Return of Steam Scream Fest (Halloween): 26 października – 2 listopada
 • Autumn Sale: 21 – 28 listopada (duża wyprzedaż sezonowa)
 • Winter Sale: 21 grudnia – 4 stycznia 2024 (duża wyprzedaż sezonowa)

Źródło: Steam

Czym są festiwale Steam? Jakie gry otrzymają dedykowane wydarzenia w 2023 roku?

Festiwale Steam dzielą się na dwa rodzaje:

 • festyny tematyczne
 • festiwale Next Fest

W trakcie tematycznych festynów Valve chce zwrócić naszą uwagę na konkretne kategorie gier. Tytuły spełniające odpowiednie warunki otrzymują w tym czasie przeceny, gracze mogą także zapoznać się z wersjami demonstracyjnymi nadchodzących produkcji. W 2023 roku czeka nas aż 8 tego typu akcji. Rozpoczniemy już niedługo Festiwalem Tajemnic Steam, skupiającym się na grach detektywistycznych. Później przyjdzie pora na Festiwal Łamigłówek promujący produkcje wypełnione zagadkami. Sports Fest natomiast obejmie wszystkie tytuły sportowe. W kolejnych miesiącach przybliżone zostaną nam skradanki, powieści wizualne, strategie i gry Shoot’em Up. Do festynów tematycznych możemy zaliczyć także byłe Steam Halloween Sale, które po zmianie nazwy na Scream Fest, traktowane jest jako wydarzenie promujące gry horrory.

Festiwale Steam Next 2023 to wielodniowe święta, podczas których fani mogą wypróbować dema, porozmawiać z producentami, obejrzeć transmisje na żywo i poznać bliżej nadchodzące gry Steam. Z kolei, dla deweloperów Steam Next jest świetną okazją na uzyskanie opinii na temat wczesnych wersji ich gier od graczy i stworzenie grupy odbiorców dla przyszłych premier. W tym roku otrzymamy jeszcze dwa tego typu wydarzenia – w czerwcu i październiku.

Festiwal Steam Next

Kiedy Steam Spring, Summer oraz Winter Sale 2023 r.?

Cztery razy w roku organizowane są sezonowe wyprzedaże, obejmujące wszystkie tytuły dostępne na platformie Valve. I choć ich terminy zawsze były z grubsza znane, dzięki czemu nie musieliśmy zastanawiać się, kiedy kolejna wyprzedaż Steam, tak cieszymy się, że data Steam Summer Sale w 2023 została ogłoszona dużo wcześniej niż zazwyczaj.

Duże promocje na gry Steam pojawią się w następujących terminach:

 • Spring Sale: 16 – 23 marca

Wiosenna wyprzedaż Steam 2023 została zaplanowana na marzec. Wydarzenie odbędzie się w zastępstwie za odbywające się zazwyczaj na przełomie stycznia i marca Lunar Sale. Zmiana wprowadzona została na prośbę developerów i graczy, twierdzących, że wyprzedaż z okazji Chińskiego Nowego Roku startuje zbyt blisko Steam Winter Sale, a następnie pojawia się wielka luka.

W tym wpisie poznacie więcej szczegółów na temat Steam Spring Sale 2023.

 • Summer Sale: 29 czerwca – 13 lipca

Zgodnie z tradycją Letnia wyprzedaż Steam 2023 rozpocznie się w podobnym okresie, co wakacje. To idealny moment, by zaopatrzyć się w tytuły, które będziemy ogrywać na naszych Steam Deckach, leżąc na plaży i sącząc zimne napoje przez słomkę. Data Steam Summer Sale wyznacza też rozpoczęcie umownego sezonu ogórkowego w branży, który trwa przynajmniej do września.

 • Autumn Sale: 21 – 28 listopada

Jesienna Wyprzedaż Steam 2023, jak co roku, odbędzie się w gorącym okresie Czarnego Piątku i Cyber Monday. Nic więc dziwnego, że gracze często nazywają ją także Steam Black Friday Sale. Oprócz przecen na gry, Jesienna Wyprzedaż Steam 2023 pozwoli graczom nominować swoje ulubione tytuły do plebiscytu Nagród Steam (i zdobyć za to karty kolekcjonerskie).

 • Winter Sale: 21 grudnia – 4 stycznia 2024

Zwieńczająca rok Zimowa Wyprzedaż Steam to ostatnia spora promocja na gry PC, na którą możemy liczyć w 2023 roku. W tym okresie zazwyczaj pojawiały się najciekawsze oferty, choć w ostatnich latach jest już z tym różnie.


Łowcy, czekacie jeszcze na Steam Sales, czy wydarzenia te straciły już u Was na znaczeniu? Co powinien zrobić Gabe, jakie zmiany wprowadzić w kolejnych wyprzedażach Steam, by odzyskać Waszą uwagę?

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.