Wyciekł gameplay GTA 6! Materiały wideo z Grand Theft Auto VI ukazują wczesną rozgrywkę (akt.)

Niedzielny poranek zaczął się od prawdziwego trzęsienia ziemi w branży growej. Wyciekły pierwsze materiały z gry GTA 6! Niejaki teapotuberhacker opublikował w serwisie GTAForums ok. 80 plików wideo z gameplayem z wczesnej wersji alpha Grand Theft Auto VI. Gracze dość szybko zorientowali się, że leak wygląda wiarygodnie, a w jego autentyczność wierę daje sam Jason Schreier!

W materiałach z rozgrywki w GTA 6 można zobaczyć dwóch protagonistów (kobietę i mężczyznę), zaś lokacją gry, zgodnie z przewidywaniami, będzie Vice City. Pliki wideo są dość niskiej jakości oraz pochodzą z bardzo wczesnej fazy gry. Ciężko więc na tym etapie ferować jakichkolwiek wyroków na temat jakości wartwy wizualnej.

https://www.youtube.com/watch?v=9GfPx1yAxQ0
https://www.youtube.com/watch?v=DcryvUeNFZc

Skalę leaku potwierdza grafika, z forum ResetEra.

Niestety wyciek wideo zawierających gameplay GTA 6 nie jest jedynym bólem głowy dla Rockstara. Hacker upublicznił także około 10 tys. linijek kodu z gry. Grozi także wypuszczeniem na światło dzienne kodu źródłowego z poprzedniej części serii.


AKTUALIZACJA:

Poniżej znajdziecie linki do wszystkich dostępnych materiałów wideo z Grand Theft Auto VI:

AKTUALIZACJA 2:

Studio Rockstar Games wydało oficjalne oświadczenie dotyczące wczorajszego wycieku danych. Za pośrednictwem Facebooka firma potwierdziła włamanie na swoje serwery, wskutek którego do Sieci trafiły materiały z wczesnych wersji GTA 6. Developerzy uspokajają, że wyciek danych nie wpłynie w żadnym wypadku na pracę nad następną odsłoną serii. Twórcy skupiają się na rozwijaniu produkcji, która zostanie oficjalnie zaprezentowana w nieokreślonej przyszłości.

Źródło: GTAForums

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.