Xbox Series X - logo

Wsteczna kompatybilność Xbox Series X obejmie tysiące gier!

Według Microsoftu przez ostatnie lata inżynierowie pracowali w pocie czoła nad wsteczną kompatybilnością swoich konsol, a zdobyta wiedza ma przełożyć się na bibliotekę gier Xbox Series X. Firma wyciągnęła wnioski z niezbyt udanego startu 8. generacji i nie zamierza powielać błędów przeszłości, a przynajmniej tak wynika z artykułu opublikowanego na Xbox Wire 🙂 Na Xbox Series X gracze zagrają w tysiące gier wydanych na wcześniejsze generacje konsol Xbox!

Gry, które pierwotnie ukazały się na Xbox One mają wykorzystywać pełną moc oferowaną przez Xbox Series X, co nie tylko zapewni lepszą płynność oraz wyższą rozdzielczość tekstur, ale również krótsze czasy ładowania – 9. generacja upłynie pod znakiem SSD 😉

Największym usprawnieniem jakie mają oferować produkcje objęte wsteczną kompatybilność na Xbox Series X będzie tryb HDR, który nie tylko obejmie wybrane tytuły z Xbox One, Xbox 360 oraz pierwszego Xboxa! Z racji tego, że technologia High Dynamic Range jest zaimplementowana w Xbox Series X sprzętowo, jej użycie nie będzie miało negatywnego wpływu na płynność gier. Dodatkowo wybrane tytuły, które pierwotnie działały w 30 klatkach na sekundę, na Xbox Series X zapewnią płynność 60 FPS, analogicznie sprawa ma się mieć do wybranych gier wyświetlanych w 60 klatkach – będą cieszyć oczy 120 FPS.


Jak podoba Wam się wizja roztaczana przez Microsoft? Wierzycie w zapewnienia odnośnie liczby gier objętych wsteczną kompatybilnością?

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.