Pierwszy Wiedźmin doczeka się remake’u! CD Projekt Red ujawnia szczegóły projektu Canis Majoris

CD Projekt RED potwierdza prace nad Wiedźmin Remake! Zapowiedziany kilka tygodni temu tajemniczy projekt „Canis Majoris” okazał się być więc nie nową grą w kultowym uniwersum, a odświeżeniem pierwszej odsłony serii z 2007 roku.

Gra powstanie na silniku Unreal Engine 5a za projekt, znajdujący się obecnie na wczesnym stadium rozwoju, odpowiedzialne będzie polskie studio Fool’s Theory. CDPR odpowiadać będzie wyłącznie za nadzór kreatywny. Warto nadmienić, że Fool’s Theory składa się w części z deweloperów, którzy pracowali już przy Wiedźmin 2: Zabójcy Królów i Wiedźmin 3: Dziki Gon. Nie musimy się więc raczej martwić o utratę charakterystycznego dla serii klimatu.

Data premiery Wiedźmin remake, a także docelowe platformy nie zostały jeszcze ujawnione. Można jednak założyć, że tytuł pojawi się za kilka lat wyłącznie na PC i konsolach obecnej generacji.

Źródło: thewitcher.com

Wiedźmin za darmo w GOG.com

Łowcy, jeśli nie chcecie czekać na remake Wiedźmina, zawsze możecie sięgnąć po oryginał! The Witcher: Enhanced Edition dostępny jest za darmo po zapisaniu się na newsletter GOG.com.


Łowcy, zaskoczyła Was zapowiedź remake The Witcher? Czekacie już z wypiekami na twarzy, czy uważacie, że jeszcze za wcześnie na emocje?

PS. Przypominamy, że dzisiaj mija równo 15 lat od momentu premiery pierwszego Wiesława!

Sklepy:
Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.