Promocja na PlayStation 5

W gry PlayStation 5 nie zagramy padem DualShock 4

Na PlayStation Blog pojawił się nowy wpis, który rzuca więcej światła na peryferia, jakie wykorzystamy z nadchodzącą konsolą Sony. Najważniejszą informacją jest fakt, że gry PlayStation 5 nie będą wspierały pada od PS4. DualShock 4 i jego licencjonowane zamienniki zadziałają wyłącznie z grami PS4 dostępnymi w ramach wstecznej kompatybilności na PS5. Szczegółowe informacje odnośnie wstecznej kompatybilności nadal nie zostały podane.

PlayStation 5

Kolejną ważną informacją jest potwierdzenie wsparcia PlayStation VR na PlayStation 5. Peryferia z VR (m.in. PS Move oraz Aim Controller) będą współpracować z PS5. To samo tyczy się kierownic, arcade stick’ów oraz słuchawek podłączanych przez USB i wejście audio jack. Perfyeria typu kierownice i arcade sticki zadziałają z grami PS5. PlayStation Camera również będzie kompatybilna z następcą 8. generacji, niemniej jednak do poprawnego działania wymagany będzie specjalny adapter, który zostanie dostarczony za darmo każdemu posiadaczowi PSVR. Sposób dystrybucji wspomnianego adaptera na tę chwilę jest nieznany.

Sony zaznacza, że nie wszystkie licencjonowane produkty od firm trzecich zadziałają na PlayStation 5 i zachęca do kontaktu z producentami w celu weryfikacji kompatybilności.

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.