Valve zaktualizowało sugerowane polskie ceny gier Steam. Od dziś zapłacimy dużo więcej za gry PC!

Spore wahania na rynkach walutowych nie pozostały bez wpływu na ceny gier. Dziś Valve ogłosiło nowe rekomendacje dotyczące sugerowanych cen detalicznych dla pozycji wydawanych na ich platformie. Niestety, nie mamy dobrych informacji. Polacy, za gry Steam, zapłacą średnio 25% więcej!

Można już zauważyć pierwsze efekty podwyżek. Przez ostatnie lata Half-Life 2 oferowane było w cenie 35,99 zł. Od dziś kultowy FPS dostępny jest nieco drożej – za 45,99 zł. Warto zaznaczyć, że nie jesteśmy najbardziej pokrzywdzonym regionem. Według umieszczonej na stronie SteamDB rozpiski (tam też znajdziecie więcej tabelek), gracze z Argentyny i Turcji zapłacą ponad 400% (!) więcej. Rekomendacje mają być aktualizowane co roku.

Gry Steam nowe ceny
Źródło obrazka: SteamDB.com

Należy pamiętać, że jest to jedynie sugestia i wydawcy nie muszą się do niej dostosowywać. Niestety, doświadczenie pokazuje, że twórcy rzadko wyłamują się ze schematu, akceptując proponowane im przez Steam ceny.

Źródło: SteamDB


Łowcy, jak zapatrujecie się na podwyżkę sugerowanych cen gier? Jak myślicie, deweloperzy skorzystają z podpowiedzi i zaktualizują stawki za wydawane przez siebie produkcje?

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.