Zamknięcie Google Stadia. Ubisoft planuje przeniesienie gier do Ubisoft Connect!

Użytkownicy Google Stadia otrzymają zakupione gry Ubisoftu za darmo na PC

Pod koniec września dowiedzieliśmy się, że Google postanowiło zakończyć wsparcie swojej usługi pozwalającej na granie w chmurze. W specjalnym wpisie informowaliśmy, że Google Stadia zostanie zamknięte 18 stycznia 2023 roku! W tym samym czasie firma Ubisoft zapowiadała, że planuje przeniesienie posiadanych przez użytkowników gier z Google Stadia do klienta Ubisoft Connect. Dziś otrzymaliśmy potwierdzenie tych słów oraz szczegóły dotyczące migracji tytułów francuskiego wydawcy.

Ubisoft postanowił wyjść naprzeciw oczekiwaniom graczy i oficjalnie potwierdził, że użytkownicy Google Stadia, którzy zakupili ich produkcje, otrzymają kopie w wersji na PC za darmo. Migracja odbędzie się w pełni automatycznie i wszystkie tytuły zostaną przypisane do powiązanego konta Ubisoft Connect.

Poczynione w poszczególnych grach postępy zostaną przeniesione wyłącznie w tytułach, które obsługują funkcję rozgrywki międzyplatformowej. W ramach migracji nie zostaną przeniesione żadne waluty. Ubisoft radzi więc wydać wszystkie środki na przedmioty kosmetyczne i dodatki, które zostaną zachowane przez użytkowników.

W przypadku, gdy posiadaliście wykupioną subskrypcję Ubisoft+ Multi-Access, to w wiadomości e-mail otrzymacie instrukcję jak zarejestrować się bezpośrednio w usłudze Ubisoft+. Dostaniecie również kupon na miesiąc Ubisoft+ za darmo.

Dodatkowy, każdy użytkownik Google Stadia i Ubisoft Connect otrzyma miesiąc abonamentu GeForce NOW Priority Membership za darmo, aby móc grać w chmurze w przypisane bezpłatnie do konta gry Ubisoftu w wersji na PC.

Łowcy, co sądzicie o tym ruchu Ubisoftu? Myślicie, że poprawi to wizerunek firmy w oczach graczy? Kupiliście jakąś grę od Ubi w wersji na Google Stadia? Dajcie znać w komentarzach 🙂

Źródło: News Ubisoft

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.