Ulepszone The Outer Worlds Spacer’s Choice Edition zmierza na rynek. Wybrani gracze kupią aktualizację za 10 dolarów

Obsidian Entertainment wraz z Private Division zapowiedziało nową wersję The Outer Worlds Spacer’s Choice Edition. Gra otrzyma szereg ulepszeń pod konsole PS5, Xbox Series oraz komputery osobiste. Niestety, za aktualizację zapłacą nawet posiadacze wcześniejszej wersji.

Zapowiedź The Outer Worlds Spacer’s Choice Edition na PC, PS5 i Xbox Series

W serwisie YouTube bez żadnych większych zapowiedzi pojawił się zwiastun The Outer Worlds Spacer’s Choice Edition. Ulepszone wydanie gry RPG od twórców Fallout: New Vegas pojawi się na rynku już za tydzień i przyniesie szereg większych (i mniejszych) zmian.

Wydanie Spacer’s Choice Edition będzie składało się z podstawowej wersji gry oraz obu dodatków fabularnych. Tym razem The Outer Worlds zaoferuje rozdzielczość 4K Ultra HD przy jednoczesnym wyświetlaniu 60 klatek na sekundę, odświeżenia doczeka się także szata graficzna oraz oświetlenie. Posiadacze PlayStation 5 będą mogli docenić pełne wsparcie funkcji kontrolera DualSense. Zmianami zostanie dotknięta także rozgrywka, możemy liczyć na ulepszoną inteligencję towarzyszy oraz przeciwników, lepszy system walki oraz podniesienie górnego progu punktów doświadczenia, dzięki czemu odblokujemy jeszcze więcej umiejętności.

Premiera The Outer Worlds Spacer’s Choice Edition odbędzie się już 7 marca. Ulepszone, kompletne wydanie będzie kosztować €60. Posiadacze poprzedniej wersji gry oraz obu dodatków otrzymają możliwość kupna płatnego patcha na PS5, Xbox Series i PC. Cena aktualizacji została ustalona na $9,99 (44,37 zł), jednak może różnić się w zależności od platformy i regionu sklepu.

Czy The Outer Worlds Spacer’s Choice Edition trafi do Xbox Game Pass?

Odpowiadając krótko: nie. Przynajmniej nie w najbliższej przyszłości. Chociaż marka The Outer Worlds należy to Microsoftu, to prawa do dystrybucji pierwszej odsłony ma Take-Two Interactive, które odpowiada za odświeżone Spacer’s Choice Edition. Co za tym idzie gra nie pojawi się w abonamencie Xbox Game Pass – w przeciwieństwie do zapowiedzianej swego czasu kontynuacji. The Outer Worlds 2 będzie wydawane przez Xbox Game Studios i już w dzień premiery będzie dostępne w XGP.

Poniżej możecie obejrzeć materiał prezentujący najważniejsze zmiany:

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.