Ubisoft ponownie przekłada premierę Skull and Bones i… anuluje kolejne gry

Francuski deweloper nie ma ostatnio dobrej passy. Z udostępnionego w sieci dokumentu prezentujący strategię finansową firmy na najbliższe lata dowiedzieliśmy się, że firma anulowała prace nad trzema niezapowiedzianymi tytułami i ponownie (szósty już raz) opóźniła premierę Skull and Bones.

Problemy finansowe Ubisoftu powodem zmiany strategii wydawniczej

Według oficjalnego komunikatu zmiany wynikają z konieczności stawienia czoła poważnym wyzwaniom, przed którymi stoi firma w obliczu przesuwania się zainteresowania rynku w stronę wielkich i długo żyjących marek, czym tłumaczony jest brak sukcesu Mario + Rabbids: Sparks of Hope i Just Dance 2023. Zapewne z tego powodu wynika też anulowanie trzech kolejnych niezapowiedzianych projektów (które dołączyły do czterech innych, porzuconych w lipcu 2022 r.).

W odpowiedzi na słabą sprzedaż Ubisoft obniżył cel finansowy związany z dystrybucją gier z 830 mln Euro do 725 mln Euro, a także przeniósł premierę S&B, by zaoferować graczom bardziej dopracowany tytuł. Nowy termin nie został jeszcze dokładnie określony, jednak korporacja planuje wydać grę początkiem roku fiskalnego 2023-2024, który rozpoczyna się w kwietniu.

Źródło: Aktualizacja strategii finansowej Ubisoftu


W kontekście powyższych informacji ciekawie wygląda wczorajsza zapowiedź nowej prezentacji hostowanej przez Ubisoft. Wydarzenie poświęcone Skull and Bones odbędzie się w ten piątek, o godzinie 17:00. Skoro jednak piraci nie dopłyną na czas, ciekawe, czego się w jego trakcie dowiemy… Może już jutro udostępniona zostanie dokładna, ostateczna, data premiery Skull & Bones? Choć, ze słowem „ostateczna” nie ma co się chyba rozpędzać 😉


Łowcy, czekacie jeszcze na Skull and Bones, czy też już usunęliście grę ze swoich list zainteresowań? Jak myślicie, jaka będzie przyszłość Ubisoftu?

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.