Ubisoft+ coraz bliżej konsol Xbox? Wybrane gry Ubisoftu zostały oznaczone jako darmowe w bazie danych MS Store

Zmiany wprowadzone w Xbox Store zwiastują wdrożenie Ubisoft+ na konsolach Xbox. Niektóre gry z wydawnictwa francuskiej korporacji zostały oznaczone w API sklepu Microsoftu jako darmowe. Możliwe, że premiera konsolowego Ubisoft+ jest już coraz bliżej.

Abonament Ubisoft+ na Xbox One i Xbox Series X|S

Minął już ponad rok od zapowiedzi Ubisoft+ na konsolach Xbox, a to już najwyższy czas na dodanie abonamentu francuskiej korporacji do sklepu Microsoftu. W ciągu ostatnich miesięcy nie mieliśmy żadnych oficjalnych aktualizacji na temat rozwoju konsolowego Ubisoft+. Jedynie sklep GOG.com zdradził poprzez ankietę, że subskrypcja może w najbliższym czasie zostać podzielona na trzy różne progi cenowe, na podobnej zasadzie co PlayStation Plus.

Na szczęście dzisiaj coś się ruszyło w temacie. W sklepie Microsoft Store wybrane gry Ubisoftu otrzymały tag „FREE” w ramach nieznanej subskrypcji. Otagowanie odliczające do 17 stycznia można zauważyć w API amerykańskiej witryny (niedostępnym dla zwykłych użytkowników witryny). Sytuacja dotyczy takich produkcji jak Watch Dogs Legion, Far Cry 6 czy Assassin’s Creed Valhalla. Istnieje szansa, że jeszcze w tym miesiącu dowiemy się więcej na temat Ubisoft Plus na konsolach Xbox.

Zważywszy na to, że od blisko miesiąca nie mieliśmy żadnych nowych ogłoszeń co do oferty Xbox Game Pass, istnieje szansa, że któryś z domniemanych progów abonamentu Ubisoftu zostanie dołączony do XGP Ultimate. To jednak informacja, którą należy traktować z dozą sceptycyzmu. Przynajmniej do czasu oficjalnego potwierdzenia przez Microsoft.

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.