To koniec Origina! Electronic Arts zamyka platformę i zaprasza graczy do EA App

Electronic Arts oficjalnie żegna się z Origin. Po zalogowaniu do aplikacji, w górnej belce wyświetla się komunikat, informujący, że jeszcze w tym roku EA app na systemy Windows całkowicie zastąpi wprowadzoną w 2011 r. platformę jako miejsce zakupu, pobierania i grania w gry EA.

Jak wyglądać będzie procedura? Stopniowo kolejni gracze otrzymywać będą zaproszenie do przeniesienia się na nową platformę. Zgodnie z obietnicami wszystkie gry i cała zawartość, w tym wcześniej zainstalowane produkcje, będą na nas czekać w EA app. Transfer obejmie też zapisy lokalne i w chmurze, dzięki czemu będziemy mogli kontynuować rozgrywkę od miejsca, w którym ją uprzednio zakończyliśmy. Nie trzeba będzie też zapraszać od nowa wszystkich znajomych – cała lista przeskoczy do nowej apki.

Obietnice obietnicami, warto jednak mieć się na baczności. Sporo osób raportuje, że na ich kontach w EA App wciąż nie pojawiły się wszystkie zakupione gry. Wymuszone przeniesienie się do nowej aplikacji może więc oznaczać, że dostęp do niektórych tytułów zostanie bezpowrotnie utracony. Zanim zdecydujecie się przeskoczyć na nową platformę, warto uprzednio dokładnie przejrzeć biblioteki w obu miejscach i, w przypadku wykrycia braków, zgłosić się do działu wsparcia.

Korzystający z komputerów Mac mogą na razie spać spokojnie. Origin wciąż będzie miejscem, w którym będą mogli uzyskać dostęp do swoich gier. Informacje na temat terminu potencjalnej migracji mają zostać udostępnione w nadchodzących miesiącach.

Źródło: Electronic Arts News


Łowcy, jesteście gotowi pożegnać się z Origin? Co by nie mówić, platforma była z nami aż przez 11 lat!

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.