Promocja na The Surge

The Surge znika z kont graczy na Steam! Legalnie zakupione klucze zostały unieważnione (akt.)

Łowcy, pamiętacie świetną okazję, w której można było zgarnąć klucz Steam do The Surge w prezencie za zakup dowolnej gry/DLC w sklepie Focus Entertainment? Jako że wystarczyło wydać całe 3 złote, by wejść w posiadanie gry, zapewne wielu z Was ma ją na swoich kontach… a raczej miało, gdyż z niewiadomych przyczyn wydawca postanowił unieważnić kody.

O całej sprawie dowiedzieliśmy się od jednego z naszych czytelników (dzięki za info, Tulio!), który podesłał nam zrzut komunikatu, jaki dane mu było zobaczyć, po zalogowaniu się dziś na swoim koncie Steam. Przypadek Tulio nie jest jednostkowy. W panelu dyskusji dotyczącym niniejszej gry na platformie Valve zaniepokojeni gracze otworzyli już wątek na temat tej sytuacji, a liczba nowych odpowiedzi osób, potwierdzających, że spotkało ich to samo, rośnie z minuty na minutę.

W momencie tworzenia wpisu nie znamy jeszcze przyczyny unieważnienia legalnie nabytych kluczy Steam do The Surge. Focus Entertainment także nie wypowiedział się dotychczas na ten temat. Gdy tylko pojawią się jakieś konkrety, damy Wam znać!

Całkiem niedawno mieliśmy do czynienia z podobną sytuacją, dotyczącą legalnie zakupionej Sagi Deponia. Po kilku dniach przepychanek wydawca zdecydował się cofnąć swoją decyzję i gry powróciły na konta poszkodowanych, pewien niesmak jednak pozostał. Miejmy nadzieję, że i w przypadku The Surge sprawa doczeka się pozytywnego zakończenia.

Informację nadesłali Tulio i Taki. Dzięki!


Aktualizacja:

Do sprawy odniósł się przedstawiciel Focus Entertainment, dziękując graczom za informację, zapewniając przy tym, że pracują już nad rozwiązaniem problemu.

Aktualizacja 2:

Łowcy donoszą (jeszcze raz dzięki za info, Taki), że dobrym pomysłem jest skontaktowanie się z Działem Wsparcia wydawcy. Najlepiej wysłać ticket za pomocą formularza kontaktowego, opisując w nim pokrótce problem, dołączając do wiadomości anulowany klucz Steam do The Surge (aby łatwiej było Wam go znaleźć, przypominamy, że promocja była aktywna 28 września 2021 r.). Po weryfikacji zgłoszenia przez pracowników Focus Entertainment, istnieje duża szansa, że otrzymacie nowy kod aktywacyjny 🙂

Aktualizacja 3:

Zgodnie z pozytywnym założeniem, pracownicy firmy Focus Entertainment rozsyłają nowe klucze do The Surge na Steam wszystkim osobom, nawet tym, które nie skontaktowały się z obsługą techniczną. Sprawa znalazła więc szczęśliwe zakończenie, niesmak jednak pozostanie z nami na dłużej :/

The Surge znika z kont graczy na Steam!

Łowcy, jest afera! Skorzystaliście z promocji i Wasze gry również zostały usunięte? Jak myślicie, jak zakończy się ta sprawa?

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.