Syphon Filter 2 pierwszą grą z możliwością wyboru wersji PAL i NTSC. Sony wprowadza nową funkcję

Japońska korporacja najwyraźniej wsłuchuje się w krytykę i powoli wdraża zmiany w klasykach z pierwszego PlayStation. Syphon Filter 2 jest pierwszą grą z PSX, która otrzymała opcję zmianę regionu produkcji z PAL na NTSC. Możliwe, że od teraz więcej tytułów będzie dostępnych w amerykańskich wersjach 60Hz, co zaowocuje płynniejszą rozgrywką.

Zmiany regionu możecie dokonać z poziomu menu emulatora na PS4 i PS5. Aktualnie jedynie Syphon Filter 2 dostał możliwość dostosowania regionu gry. Poniżej znajdziecie zdjęcie prezentujące nową funkcję.

Do tej pory klasyczne produkcje z pierwszego PlayStation dostępne w ramach PS Plus Premium oferowały rozgrywkę w 50Hz (PAL), przez co działały zdecydowanie wolniej od swoich odpowiedników z regionu NTSC. Abonenci usługi mogą zacierać ręce, jeśli Sony zdecyduje się w każdej grze z PSX dać graczom wybór wersji regionalnej.

Źródło: VGC

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.