Stray trafi na Xbox Series i XOne. Sony straci tytuł na konsolową wyłączność PlayStation

Premiera Stray na Xbox Series i Xbox One to już tylko kwestia czasu. Ciepło przyjęta przez graczy cyberpunkowa przygodówka z uroczym kocim bohaterem, w wersji na urządzenia Microsoftu, została niedawno oceniona przez agencję ratingową ESRB. Dotychczas tytuł ten dostępny był tylko na PC i PlayStation, gdzie Sony zagwarantowało sobie czasową konsolową wyłączność. Na tę chwilę nie wiadomo jeszcze nic na temat dokładnej daty premiery, brak też informacji o potencjalnym debiucie Stray w Xbox Game Pass.

Data premiery Stray na Xbox – kiedy gra może trafić na konsole Microsoftu?

Dzieło Blue Twelve Studio trafiło na rynek rok temu, 22 lipca, pojawiając się od razu w abonamencie PlayStation Plus Extra. Można założyć, że posiadacze Xboksów otrzymają grę w swoje rączki w podobnym terminie, a oficjalna prezentacja odbędzie się już w trakcie czerwcowego Microsoft & Bethesda Showcase.

Premierę Stray na Xbox Series i XOne ciężko jednak nazwać wielkim zaskoczeniem. Już w trakcie pierwszej prezentacji gry, pod koniec filmiku, można było bowiem dostrzec napis „Console exclusive for a limited time”. Wychodzi więc na to, że wydawca – Annapurna Interactive, zawarł z Sony roczną umowę na wyłączność, planując przy tym jednocześnie udostępnienie kociej przygody na konsolach MS.


Łowcy, zamierzacie zapoznać się z perypetiami uroczego futrzaka na urządzeniach Microsoftu? A może już dawno sprawdziliście tę pozycję? Liczycie na to, że Stray zostanie wrzucony do abonamentu Xbox Game Pass?

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.