Polecane promocje na Steamie

Steam zrezygnuje ze wsparcia dla Windows 7 i Windows 8 w przyszłym roku

To koniec pewnej ery. Valve zapowiedziało, że w przyszłym roku przestanie wspierać systemy operacyjne Windows 7, 8 oraz 8.1. Po 1 stycznia 2024 r. klient Steam nie będzie już więc działał na komputerach z OS w tej wersji. Aby nadal korzystać ze Steam i zakupionych za jego pośrednictwem gier lub innych produktów, niezbędna będzie aktualizacja systemu do edycji Win10 lub nowszej.

Decyzja podyktowana jest przede wszystkim kwestiami bezpieczeństwa. Przyszłe wersje klienta od Valve będą bowiem wymagać pewnych funkcji, które dostępne są tylko w najnowszych systemach. Dodatkowo niektóre z możliwości Steam opierają się na wbudowanej wersji przeglądarki Google Chrome, która nie współpracuje już z Windows 8.1 i starszymi iteracjami OS Microsoftu.

Zgodnie z najnowszymi danymi (za luty 2023 r.), z wymienionych powyżej systemów wciąż korzysta blisko 2% wszystkich użytkowników Steam. W teorii – niewiele, lecz gdy uwzględnimy, że każdego miesiąca do sklepu loguje się ponad 130 mln unikalnych użytkowników (dane z 2021 r.), do aktualizacji systemu zostanie zmuszonych nawet kilka milionów graczy.

Źródło: Steam

Pełną treść komunikatu znajdziecie na stronie supportu Steam.


Łowcy, korzystacie jeszcze z Windows 7? Pewnie tak, skoro jest to jeden z najlepiej ocenianych systemów operacyjnych w historii. Zamierzacie przeskoczyć na Win10, czy też od 2024 r. definitywnie kończycie przygodę z gamingiem? 😉

Sklepy:
Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.