Game Newell

Steam Summer Sale 2022 - kiedy kolejna wyprzedaż Steam?

Robi się ciepło, słońce coraz dłużej widnieje na niebie. Mamy lato! Nas, graczy, interesuje jednak co innego. Steam Summer Sale 2022, czyli jedna z czterech wielkich sezonowych wyprzedaży Steam, rozpocznie się już w przyszłym miesiącu! Na kiedy dokładnie powinniśmy przyszykować portfele?

Steam Halloween Sale 2022

Jeśli chcecie poznać datę Steam Halloween Sale, zapraszamy do art. poświęconego temu Steam Sale.

Kiedy Steam Summer Sale 2022?

Daty rozpoczęcia wyprzedaży Steam były kiedyś pilnie strzeżoną tajemnicą, choć zawsze, jakimś cudem, wyciekały na długie tygodnie przed startem promocji. Teraz Valve stosuje nieco inną taktykę i udostępnia kalendarz imprez z wyprzedzeniem. Tak więc…

Letnia Wyprzedaż Steam wystartuje w czwartek 23 czerwca 2022 r. i potrwa do 7 lipca (co oficjalne potwierdziło Valve). Oznacza to, że będziemy mieli całe dwa tygodnie na powiększenie naszych bibliotek na platformie Gabe’a Newella. Pierwsze miesiące roku przyniosły nam kilka ciekawych premier, kto wie, może w końcu doczekamy się pierwszych większych promocji na Elden Ring, Dying Light 2, bądź też LEGO Star Wars: The Skywalker Saga.

Podobnie jak w przypadku innych tego typu wydarzeń, możecie liczyć na szereg wpisów prezentujących najciekawsze oferty. Zgodnie z tradycją, w dniu rozpoczęcia letniej wyprzedaży, spotkamy się o 19:00 i wspólnie przeczeszemy platformę w poszukiwaniu dobrych promocji, walcząc przy tym z umierającymi serwerami.

Po Steam Summer Sale zapewne będziemy musieli poczekać około trzech miesięcy, do następnej dużej wyprzedaży. Podobnie jak miało to miejsce w poprzednich latach, Halloween Sale rozpocznie się pod koniec października. Miesiąc później na Steam zawitają promocje z okazji Black Friday, a ostatnie dni roku standardowo upłyną nam pod znakiem Winter Sale.

Steam Summer Sale 2022

Wyprzedaże Steam 2022 – pozostałe wydarzenia

Nie tylko wielkimi wyprzedażami człowiek żyje. W nadchodzących tygodniach czeka nas wiele ciekawych wydarzeń:

  • 13 czerwca – 30 czerwca, 2022: Steam Next Fest
  • 19 lipca – 25 lipca, 2022: Steam VR Fest 2022
  • 1 sierpień – 8 sierpień, 2022: Survival Sale

Jeszcze dziś wystartuje Festiwal Gier Wyścigowych, w trakcie którego możemy spodziewać się przecen i promocji na tytuły, w których główną mechaniką jest ściganie się – nieważne czy na lądzie, wodzie, czy też w powietrzu. W lipcu możemy liczyć na kolejne tematyczne wydarzenie, tym razem dotyczące gier survivalowych.

Osobny akapit warto poświęcić Steam Next Fest 2022. To kolejna edycja organizowanego od kilku lat festiwalu, podczas którego setki nadchodzących gier otrzymują darmowe wersje demonstracyjne. Świetny sposób na przetestowanie tytułów, które wpadły nam w oko!


Jak wygodnie przeglądać promocje na gry Steam

Łowcy, przypominamy, że zawsze aktualne promocje na gry Steam znajdziecie na GG.Deals. Korzystając z tej porównywarki cen gier możecie w bardzo łatwy sposób przeglądać wszystkie – nie tylko Steamowe – przeceny. Za sprawą wbudowanej historii cen możecie szybko zweryfikować, które oferty są rzeczywiście dobre. GG.Deals pozwala także na sprawdzenie, czy dana gra znalazła się wcześniej w „bundle’ach”.

W dzień startu kolejnych wyprzedaży Steam możecie śledzić wszystkie promocje na tej podstronie GG.Deals.

Promocje Steam na GG.Deals
Promocje Steam na GG.Deals

Jakie gry PC masz zamiar kupić podczas Letniej Wyprzedaży Steam? Nie wahajcie się przedstawić swojej listy życzeń, może akurat Gabe wysłucha Waszych próśb dot. przecen 🙂

Jeśli jesteś graczem PC z krwi i kości, dołącz do naszej grupy na Facebooku, gdzie znajdziesz innych fanów Steama, 4K oraz Ray Tracingu 😉Łowcy Gier PCMR.
Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.