Starfield

Starfield i Redfall z nowymi datami premier! Gry Bethesdy nie zadebiutują w 2022 r.

Premiera Starfield przeniesiona na przyszły rok! Opóźnienie zaliczy też najnowszy, ujawniony w zeszłe wakacje, projekt Arkane Austin – Redfall. Bethesda potwierdziła właśnie smutne wiadomości dla fanów konsol Microsoftu i subskrybentów Xbox Game Pass.

Premiera Starfield planowana była na 11 listopada 2022 roku. Tytuł miał trafić na pecety oraz konsole Microsoftu i w dniu debiutu pojawić się w abonamencie Xbox Game Pass. Wyczekiwana przez wielu kosmiczna epopeja była najmocniejszym z zapowiadanych na ten rok tytułów Bethesdy. Premiera Redfall – FPSa z wampirami w roli głównej, który miał pojawić się na ekranach monitorów w okresie wakacyjnym, również nie dojdzie do skutku. Obie produkcje zostały przeniesione na pierwszą połowę 2023 r. Nie da się ukryć, że jest to ogromny cios dla Microsoftu i XGP.

Jak można wywnioskować z tweetu Jasona Schreiera, debiut Starfield został przełożony ze względu na obawę przed podzieleniem losu Cyberpunk 2077.


Łowcy, jak sądzicie, czy opóźniony Starfield mocno wpłynie na wyniki popularności Game Passa w tym roku? Czy Microsoft podczas czerwcowego Xbox & Bethesda Games Showcase wyciągnie jakiegoś asa z rękawa, który godnie zastąpi tak ogromną stratę?

Wszystkich sympatyków Xboksów zapraszamy do grupy tematycznej na Facebooku, w całości poświęconej konsolom Microsoft Xbox One i Xbox SeriesŁowcy Gier Xbox.
Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.