Premiera DualSense Edge

Sony zaprezentowało DualSense Edge! Wszystko co wiemy o nowym kontrolerze PlayStation 5 (akt.)

Łowcy, jeśli oglądacie transmisję z targów Gamescom 2022, to zapewne widzieliście już zapowiedź nowego kontrolera PlayStation 5! W ramach pokazu zaprezentowano jedynie krótki trailer prezentujący DualSense Edge. Na materiale wideo wyraźnie widać zmiany w stosunku do „zwykłego” DualSense.

Aktualizacja: Na oficjalnej stronie PlayStation Blog pojawił się wpis ze szczegółowymi informacjami na temat DualSense Edge. Potwierdza on, że urządzenie będzie miało bardzo rozbudowane opcje dostosowania, zarówno pod względem oprogramowania, jak i samego sprzętu.

Każdy z użytkowników będzie mógł stworzyć i zapisać wiele profili sterowania, w których dostosuje takie opcje jak mapowanie klawiszy, czułość przycisków czy martwe strefy analogów. Dodatkowo nowe przyciski funkcyjne (Fn) pozwolą na szybką zmianę zapisanych ustawień w czasie gry, a także pozwolą dostosować w locie opcje takie jak głośność gry lub czatu.

Pod względem sprzętowym, DualSense Edge otrzyma trzy wymienne nakładki na drążki – standardową, niską i wysoką, dzięki którym każdy znajdzie idealną dla siebie konfigurację. Tylni panel otrzyma dwa niezależne moduły. Jeden z nich wyposażona zostanie w widoczne na zdjęciach łopatki, którym przypiszecie dowolne funkcje. Dodatkowo kontroler będzie posiadał wymienne analogi, oczywiście sprzedawane osobno. Wydaje się to ciekawym rozwiązaniem w kontekście problemów poprzedniego DualSense z „dryfującymi analogami” 😉

Źródło: PlayStation Blog


Nowy pad do PS5 będzie posiadał znacznie więcej przycisków, w tym specjalne łopatki umieszczone na tylnej części urządzenia oraz wymienne analogi. Na filmiku można dopatrzeć się również dwóch przycisków Fn, które zapewne pozwolą DualSense Edge na znacznie bardziej rozbudowane dostosowywanie sterowania w grach. W oczy rzuca się również zmieniona kolorystyka klawiszy oraz przedniego panelu, który ma teraz jednolity, czarny kolor. Na ten moment nie znamy ani ceny, ani daty premiery DualSense Edge.


Łowcy, jakie jeszcze poprawki i funkcje Waszym zdaniem zaprezentuje nam Sony w nowym kontrolorze do PlayStation 5? Jak oceniacie poprzednika DualSense Edge? Jaką cenę przewidujecie na premierę? Napiszcie w komentarzach 🙂

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.