Sony zaprasza na wydarzenie "Find Your New Zone". Zobaczymy nowe słuchawki i monitory dedykowane PlayStation 5?

Ostatnie dni przyniosły sporo plotek na temat nowych słuchawek i monitorów Sony, opracowywanych z myślą o użytkownikach konsol PlayStation 5. Być może już niedługo doniesienia te zostaną potwierdzone. Sony ogłosiło właśnie nowy pokaz, zwany „Find Your New Zone”, który odbędzie się już we wtorek, 28 czerwca, o godzinie 23:00 czasu polskiego.

Brytyjski oddział japońskiego przedsiębiorstwa opublikował Twitt, informujący o planowanej na przyszły tydzień prezentacji. Co prawda nie podano żadnych konkretów, ale gracze spekulują, że stream może być powiązany z ostatnimi przeciekami.

No dobrze, to czego można się spodziewać? Kilka niezależnych źródeł podało, że japoński producent zamierza zaprezentować nam trzy nowe headsety PlayStation 5, a także dwa monitory. Urządzenia mają być dedykowane fanom wirtualnej rozrywki i wyposażone w funkcje ekskluzywne dla konsol PlayStation. Nazwa nowej linii sprzętowej brzmieć ma INZONE, co dodatkowo pobudza spekulacje. W nazwie wydarzenia pojawia się bowiem słowo „Zone”, które może wiązać się z nowymi produktami.

Zdaniem znanego leakera, Toma Hendersona, słuchawki INZONE PlayStation zaoferują wysokiej jakości dźwięk przestrzenny. Najtańszy model będzie przewodowy, dwa pozostałe urządzenia natomiast będą pozbawione kabla. Jeśli zaś chodzi o monitory do PS5, jeden z nich będzie przeznaczony do gier w rozdzielczości 4K przy 144 Hz, podczas gdy drugi, tańszy, zaoferuje możliwość zabawy w Full HD przy 240 Hz.

Warto zaznaczyć, że wydarzenie zostało zapowiedziane przez Sony, a nie samo PlayStation. Z tego powodu w trakcie streamu nie należy liczyć na prezentacje gier.


Zamierzacie oglądać stream „Find Your New Zone”? Jak myślicie, Sony stworzy godną alternatywę dla słuchawek Pulse 3D? A może… plotki okażą się nieprawdziwe i całe wydarzenie poświęcone zostanie zupełnie czemuś innemu?

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.