Pad DualSense PlayStation 5

Nie DualShock 5, a DualSense – tak właśnie będzie się nazywać oficjalny pad do PlayStation 5! Niespodziewana wieczorna publikacja na Playstation Blog odsłania karty w kontekście wyglądu oraz funkcji kontrolera nadchodzącej nowej konsoli Sony.

Pierwsze co rzuca się w oczy to „futurystyczny” design. Zmianie uległa zarówno kolorystyka jak i kształt pada PlayStation – wyglądem oraz wielkością jest teraz dużo bardziej zbliżony do kontrolerów konsol Xbox. Podświetlenie znajduje się z przodu pada i jest dużo subtelniejsze niż w DualShock 4, zaś przycisk do włączania kontrolera przybrał kształt logo PlayStation.

Najważniejszymi nowościami, jeśli chodzi o funkcje kontrolera PS5 są oczywiście zapowiedziane wcześniej wibracje haptyczne oraz adaptacyjne spusty, które zapewnią bardziej realistyczne wrażenia np. w grach wyścigowych. Przycisk „Create” zajmie miejsce przycisku „Share” z poprzedniej generacji – szczegóły działania tej funkcji zostaną ujawnione w późniejszym terminie. Warto również wspomnieć o wbudowanym mikrofonie, który umożliwi przeprowadzenie rozmowy z innymi graczami bez zestawu słuchawkowego.

Pad DualSense PlayStation 5

Design konsoli PS5 zostanie zaprezentowany „w nadchodzących miesiącach”.

Sony nadal utrzymuje, że premiera PlayStation 5 planowana jest na okres święteczny w 2020 roku.


Łowcy, co sądzicie o kierunku, które obrało Sony? Wibracje haptyczne to przyszłość, czy też zbędny bajer?

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.