PlayStation PC

Sony szykuje PlayStation PC? Pierwsza poszlaka oficjalnie potwierdzona!

Po premierze Spider-Man Remastered na PC okazało się, że pliki gry stanowią ciekawe źródło informacji i potencjalnych poszlak. Wspominał o tym serwis VGC, wskazując na wzmianki zapowiadające integrację gier wydawanych przez Sony na PC z kontem PlayStation Network. Najnowsza aktualizacja gry Marvel’s Spider-Man Remastered na Steam oficjalnie potwierdziła tę poszlakę. Łatka dodaje bowiem do produkcji opcję połączenia swojego konta z PlayStation Network.

Poszlaki dotyczące PlayStation PC

Spider-Man Remastered to pierwsza gra Sony na PC, która pozwala na połączenie jej z kontem PlayStation Network bezpośrednio w menu głównym. Firma udostępniła też specjalną stronę, na której możemy powiązać profil PSN z kontem Steam. Po udanym parowaniu, otrzymacie dodatkowe bonusy w postaci cyfrowym przedmiotów oraz 2 punktów umiejętności. Będziecie również dostawać najnowsze wiadomości, aktualizacje i oferty na gry PlayStation Studios na PC oraz PlayStation. Cały proces jest opcjonalny.

Co to jednak oznacza w kontekście zapowiedzi PlayStation PC? Wzmianki dotyczące integracji gier wydawanych przez Sony na PC z kontem PlayStation Network, nie były jedynym przeciekiem znalezionym w plikach Marvel’s Spider-Man Remastered. W niedługim czasie po premierze dokopano się do ciekawych informacji odnoszących się do PlayStation PC. Od razu pojawiły się więc teorie, że Sony planuje swój własny launcher zintegrowany bezpośrednio z PlayStation Store. Dzięki temu firma mogłaby sprzedawać swoje produkcje bez pośredników.

W obliczu dzisiejszej aktualizacji Spider-Man Remastered na PC i oficjalnym potwierdzeniu pierwszej poszlaki, ogłoszenie PlayStation PC pozostaje prawdopodobnie kwestią czasu.

Źródło: Steam Community


Łowcy, sądzicie że fraza „PlayStation PC launcher” zostanie wkrótce potwierdzona przez zapowiedź PlayStation PC? Myślicie, że Sony zapewni w nim takie opcje jak cross-buy i cross-play w tytułach na PlayStation 5 i PC? Dajcie znać w komentarzach 🙂

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.