Sony rezygnuje z kart podarunkowych PlayStation Plus. Czy to koniec taniego PS+?

Z oferty RTV Euro AGD zostały usunięte karty pre-paid na PlayStation Plus. Zmiany są podyktowane zbliżającą się polską premierą abonamentów PS Plus Extra i Premium. Możliwe, że to zapowiedź końca tanich doładowań PS+.

Oficjalny dystrybutor Sony wycofał ze sprzedaży dotychczasowe giftcardy przedłużające abonament PS Plus o okres 1, 3 oraz 12 miesięcy. Od dzisiaj subskrypcję Sony będzie można zakupić wyłącznie za pośrednictwem PlayStation Store przy użyciu doładowań PLN. Całkowicie nowa pula pre-paidów ma najprawdopodobniej na celu weliminowanie z obiegu tańszych alternatyw z keyshopów.

W RTV Euro AGD dostępne są teraz jedynie karty doładowujące portfel PS Store o kwotę wymaganą do zakupu poszczególnych progów cenowych Plusa:

Ceny PlayStation Plus w PS Store

Sytuacja wygląda podobnie w innych polskich sklepach. W Media Expert roczny PS Plus zakupić można tylko lokalnie, co oznacza, że najprawdopodobniej produkt nie powróci do masowej w sprzedaży.

Możliwe, że cena PlayStation Plus w keyshopach również w niedługim czasie zostanie podniesiona z uwagi na zmniejszającą się dostępność starych, wycofanych z oficjalnej dystrybucji, kart podarunkowych.

W Polsce PlayStation Extra i Premium zostaną wprowadzone już 22 czerwca. Więcej informacji o nowej ofercie znajdziecie w tym artykule.


Gdzie kupić tanio 12 miesięcy PlayStation Plus

Skorzystajcie z poniższej tabelki, jeśli chcecie kupić roczną subskrypcję jak najtaniej. Atrakcyjna cena w keyshopach wynika z faktu, że sklepu zakupiły abonament hurtowo w niższej cenie. Po wprowadzonych zmianach bardzo możliwe, że cena zostanie dostosowana do „nowych standardów”.

Należy pamiętać, że aktualnie Sony zablokowało możliwość przedłużania subskrypcji. Abonament można przypisać jedynie do kont bez aktywnego PS+.

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.