Sony na targach CES 2023. Project Leonardo to nowy kontroler do PlayStation 5

CES to jedne z największych i najważniejszych targów technologicznych. To właśnie tu prezentowane są nowoczesne rozwiązania, które będą obecne w naszym życiu w przyszłości. Swoją cegiełkę dołożyło też bliskie naszemu sercu Sony, które zademonstrowało Project Leonardo, czyli nowy kontroler do PlayStation 5 dla osób z niepełnosprawnościami. Poznaliśmy także nowe szczegóły na temat ilości sprzedanych egzemplarzy PS5 i dowiedzieliśmy się co nieco o kolejnych grach zmierzających na PSVR 2.

Sprzedaż konsoli PlayStation 5 przyspiesza

Dobrze pamiętamy burzliwy rynkowy debiut konsol nowej generacji. Problemy z łańcuchem dostaw, braki niezbędnych podzespołów… Wszystko to sprawiło, że, mimo ogromnego zainteresowania wśród graczy, premiera PlayStation 5 nie przebiegła do końca po myśli Sony.

Wszystko to jest już jednak historią. W trakcie nocnej prezentacji Jim Ryan potwierdził, że PS5 cieszy się ogromnym zainteresowaniem, a grudzień 2022 r. był najlepszym w historii sprzedaży urządzenia. Łącznie najnowsza konsola Sony rozeszła się już w ponad 30 mln egzemplarzy!

Jeśli szukacie PS5 dla siebie, zapraszamy Was do regularnie aktualizowanego wpisu, w którym prezentujemy aktualnie najlepsze oferty na konsolę Sony.

Źródło: Twitter

Project Leonardo – kontroler dla graczy z niepełnosprawnościami

Project Leonardo okazał się głównym punktem konferencji Sony. Japońska korporacja postanowiła jeszcze bardziej otworzyć się na graczy z problemami motorycznymi, tworząc dla nich specjalny kontroler.

Opracowane z udziałem ekspertów ds. ułatwień dostępu, członkami społeczności i twórcami gier urządzenie będzie łatwe w konfiguracji, tak by każdy mógł dostosować je do swoich potrzeb, zarówno jeśli chodzi o ułożenie przycisków, jak i ich mapowanie. Kontroler ma też bez problemu współpracować z akcesoriami innych firm. Został stworzony, aby sprostać typowym wyzwaniom, przed którymi stoi wielu graczy z ograniczoną kontrolą motoryczną, w tym trudności z trzymaniem pada przez dłuższy czas, dokładnym naciskaniem małych grup przycisków lub spustów, lub optymalnym ustawieniem kciuków i palców na standardowym DualSense

Źródło: PlayStation Blog

Gran Turismo 7 i Beat Saber trafią na PSVR 2

Przed nami premiera PSVR 2, nic więc dziwnego, że Jim Ryan rzucił ze sceny kilkoma słowami na temat zmierzającego do nas headsetu, a konkretniej – gier, które będziemy mogli na nim uruchomić. Gran Turismo 7 otrzyma bezpłatną (!) aktualizację, wprowadzającą możliwość ścigania się w wirtualnej rzeczywistości. Niestety, nie wiadomo, czy opcja ta pojawi się wyłącznie pod postacią osobnego trybu, czy zostanie zaimplementowana do całej produkcji. Z pewnością wiele osób ucieszy też fakt, że Beat Saber na PSVR 2 jest już w produkcji. Nie wspomniano jednak ani słowem na temat ewentualnego upgrade dla obecnych posiadaczy gry, nie znamy też daty premiery, dlatego można założyć, że produkcja ta nie trafi do nas w momencie debiutu sprzętu.

Gogle PSVR 2 dostępne są w przedsprzedaży. Rozważacie zakup? Mamy dla Was zestawienie aktualnie najlepszych ofert na rynku. Premiera urządzenia odbędzie się już 22 lutego 2023 r.


Łowcy, a Wy macie już swoje PlayStation 5? Szykujecie się na premierę PS VR 2?

PlayStation 5 to ósmy cud świata i szczyt możliwości branży gamingowej 😉 Jeżeli myślisz podobnie, dołącz do facebookowej grupy zrzeszającej fanów konsol SonyŁowcy Gier Playstation.
Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.