Sony blokuje przedłużanie abo. PlayStation Plus? Aktywni subskrybenci zgłaszają problemy z usługą (akt.)

Użytkownicy konsol PlayStation masowo zgłaszają problemy z usługą Sony. Aktywni subskrybenci PlayStation Plus informują o zablokowaniu przedłużania abonamentu. Osoby, które zakupiły w ostatnim czasie karty pre-paid na PS+ nie mogą ich zrealizować na swoim koncie PlayStation Network, jeśli nadal mają aktywną usługę.

Takie ograniczenie jest najprawdopodobniej spowodowane zbliżającą się premierą PlayStation Plus Premium i systemem konwersji na wyższe progi abonamentu. Blokada jest globalna, nie dotyczy wyłącznie Polski. Zmiany jakie wprowadziło Sony potwierdził jeden ze sklepów, z którymi współpracujemy – dlatego jeśli nadal na Waszym koncie macie aktywnego Plusa, rekomendujemy, aby wstrzymać się z jego przedłużeniem do momentu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji.

Aktualizacja: Amerykańska strona PlayStation została rozbudowana o FAQ, w którym widnieje informacja o zablokowaniu przedłużania abonamentu (zdjęcie poniżej). W trosce o możliwie najsprawniejsze wdrożenie PS Plus Premium, korporacja uniemożliwiła aktywowanie kart pre-paid. Według komunikatu wszystkie zakupione giftcardy są nadal ważne i będzie można z nich skorzystać w czerwcu, po premierze Plusa Premium.

Oficjalna informacja na temat zablokowania przedłużania PS+.

Źródło: PlayStation.com, informacje od użytkowników oraz potwierdzenie od jednego ze sklepów, który sprzedaje doładowania

Aktualizacja

Na stronie PlayStation pojawiła się oficjalna informacja odnośnie do zablokowania odnawiania abonamentu.

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.