Sklep Origin zamknięty! Wszystkie gry od teraz na EA.com

O tym, że EA zamierza pożegnać się z Origin wiedzieliśmy od dłuższego czasu. Wprowadzona w 2011 roku platforma stanowiła miejsce zakupu, pobierania i grania w gry EA i w najbliższej przyszłości miała zostać zastąpiona przez EA App na systemach Windows. Nikt jednak nie spodziewał się, że jeszcze w tym roku firma zamknie również sklep Origin dostępny za pośrednictwem przeglądarek. Wszystkie linki powiązane z grami prowadzą teraz do nowej witryny EA.com. W obliczu zastosowanych zmian, nie jest to jednak pozytywna informacja!

Electronic Arts zamknęło sklep Origin, dostępny do tej pory za pośrednictwem przeglądarek. Każdy z linków powiązany z grami dostępnymi na platformie Origin prowadzi teraz do witryny EA.com. Firma nie stworzyła jednak nowego sklepu, z poziomu którego będziemy mieć dostęp do wszystkich gier z oferty…

EA postanowiło przygotować dla każdego tytułu osobną podstronę. Po przejściu na kartę odpowiedniego produktu musimy wybrać interesującą nas platformę. Dopiero po kilku kliknięciach, możemy przeglądać dostępne dodatki i dokonać zakupu. Oznacza do brak globalnej wyszukiwarki i znacznie utrudnione przeglądanie promocji w trakcie wyprzedaży. Całość jest zapewne kolejnym krokiem by „zachęcić” graczy do przesiadki na EA App.

Poniżej znajdziecie kilka przykładowych tytułów dostępnych za pośrednictwem EA.com:


Łowcy, co sądzicie o zamknięciu sklepu Origin? Czy pochwalacie wprowadzone zmiany? Korzystacie już z EA App? Dajcie znać w komentarzach 🙂

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.