Silent Hill 2 Remake w rękach Bloober Team już oficjalnie! Konami zapowiada 3 gry w kultowym uniwersum

Silent Hill 2 Remake już oficjalnie! Wyczekiwany przez wielu graczy tytuł został zaprezentowany w trakcie wieczornego streamu Konami. Enigmatyczny teaser nie zdradził jednak zbyt wielu szczegółów. Data premiery Silent Hill 2 Remake nie została jeszcze ujawniona, potwierdzono natomiast, że za grę odpowiadać będzie Bloober Team.

Silent Hill 2 Remake – powrót na Ciche Wzgórza

Główną atrakcją dzisiejszego wieczoru był oczywiście Silent Hill 2 Remake. Potwierdziły się plotki mówiące o tym, że za odświeżenie gry odpowiadać będzie krakowskie studio Bloober Team. Klimatyczny trailer nie ujawnia zbyt wiele informacji na temat nadchodzącej produkcji, lecz niestety końcowy ekran potwierdza obawy wielu graczy. Tytuł nie pojawi się na Xboksie… Sony zadbało o czasową ekskluzywność (podobno 12 miesięcy), przez co początkowo zagramy w Silent Hill 2 Remake wyłącznie na PS5 oraz PC (Steam).

Silent Hill f – nowy projekt twórców Resident Evil Re: Verse

Silent Hill 2 Remake to nie jedyna atrakcja dzisiejszego wieczoru. Konami zaprezentowało również pierwszy materiał z Silent Hill f. Na chwilę obecną nie wiadomo jeszcze, czym dokładnie będzie ten projekt, zdradzono jednak, że będzie opracowywany przez studio Neobards Entertainment – twórców Resident Evil Re:Verse. Za fabułę odpowiadać ma natomiast japoński pisarz Ryukishi07. Historia osadzona zostanie w Japonii w latach 60.

Silent Hill Townfall – Ciche Wzgórze od twórców Stories Untold

Podczas prezentacji Konami zobaczyliśmy też Silent Hill Townfall. Za tytuł odpowiada szkocka ekipa No Code, a wydawcą zostanie Annapurna Interactive. Nie da się ukryć, że jest to ciekawy ruch ze strony japońskiego producenta. Dyrektor kreatywny studia odpowiedzialnego za produkcję zapewnia, że szykują dla fanów serii zupełnie nowe doświadczenie, ale zamierzają przy tym uszanować materiał źródłowy.

Silent Hill: Ascencion – interaktywne doświadczenie

Silent Hill: Ascension zaprezentowane zostało jako całkowicie nowe interaktywne doświadczenie streamingowe. Na razie brak jakichkolwiek informacji czym dokładnie będzie ta pozycja, można jednak zakładać, że otrzymamy połączenie filmu, bądź serialu z grą.


Łowcy, jesteście zadowoleni z tego co zaprezentowało nam Konami? Jak sądzicie, Bloober Team poradzi sobie z odświeżeniem legendarnego tytułu?

PS. Gdyby komuś było za mało strachów, w produkcji znajduje się też film 🙂

Sklepy:
Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.