Silent Hill 2 Remake i Final Fantasy XVI nie dla Xboksa! Sony płaci firmom third party za konsolową ekskluzywność

Batalia o przejęcie Activision/Blizzard przez Microsoft trwa. Gigant z Redmond walczy o pozwolenie na transakcję z kilkoma organami regulacyjnymi, które, zapewne inspirowane retoryką Sony, mają wątpliwości w intencje amerykańskiej korporacji, co do dalszego oferowania Call of Duty i innych rozpoznawalnych tytułów firmy rządzonej przez Bobby’ego Koticka na konsolach japońskiego producenta.

W ramach postępowania Microsoft ujawnił bardzo interesujące dokumenty. Wynika z nich, że Sony zawarło umowy wykluczające Xboksy z listy platform, na których deweloperzy mogą udostępniać swoje gry. Z przedstawionych FTC materiałów wychodzi, że Final Fantasy VII Remake, Final Fantasy 16 i Silent Hill 2 Remake prawdopodobnie nigdy nie trafią na Xboksa, pomimo braku jasnej deklaracji wydawców w tej sprawie. By taka premiera mogła się odbyć, Square Enix czy też Bloober Team muszą uzyskać zgodę, na stworzenie portu, od PlayStation.

Microsoft w dokumentach wymienił także Bloodborne od From Software jako przykład gry opracowanej przez firmę trzecią, która została zablokowana na platformach innych niż PlayStation. W tym przypadku sytuacja jest jednak nieco inna, gdyż jak wiadomo, to właśnie Sony sfinansowało prace nad tytułem. Wymieniona umowa może jednak rzucać światło na to, dlaczego, mimo ekspansji Japończyków na pecetach, wciąż nie wspomina się o tak bardzo wyczekiwanym porcie mrocznego soulslike.

Silent Hill 2 Remake PlayStation
Silent Hill 2 Remake prawdopodobnie nigdy nie pojawi się na Xboksach.

Źródło: Windows Central


Łowcy, co sądzicie o tego typu zagrywkach? Jak oceniacie zachowanie Sony, które z jednej strony boi się utraty dostępu do mocnych marek, z drugiej natomiast aktywnie działa, by ograniczyć Microsoftowi dostęp do innych znanych tytułów?

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.