Devolver Digital E3 2021

Shadow Warrior 3, Inscription, Death's Door - podsumowanie konferencji Devolver Digital (E3 2021)

Devolver Digital przyzwyczaiło graczy do naprawdę wyjątkowych i trudnych do zapomnienia konferencji przygotowywanych w ramach E3 i tym razem było podobnie. Wydawca po raz kolejny zadbał o aktorski performance, choć naturalnie ten przeplatany był zwiastunami i zapowiedziami ciekawych produkcji, wśród których pojawił się m.in. polski akcent w postaci Shadow Warrior 3 od studia Flying Wild Hog. Nie zabrakło też zupełnie nowych tytułów od niezależnych deweloperów.

Ominęło Was to wydarzenie lub chcecie przeżyć je jeszcze raz? Żaden problem! W rozwinięciu wpisu znajdziecie przygotowane przez nas podsumowanie, w którym zebraliśmy dla Was wszystkie najważniejsze wiadomości 🙂

Devolver Digital na E3 2021 – zapis transmisji


Shadow Warrior 3

Polska produkcja otrzymała nowy zwiastun z rozgrywką i co tu dużo mówić… Shadow Warrior 3 prezentuje się świetnie, a graczy czeka mnóstwo efektownej i krwawej akcji oraz niszczycielskich broni, które pozwolą przerabiać napotkanych wrogów na miazgę! Premiera w tym roku na PC, PlayStation 4 i Xboksie One.

Trek to Yomi

Ciekawie zapowiadające się Trek to Yomi przedstawi historię samotnego samuraja, który obiecał bronić swoje miasto i bliskich. Klimat i warstwa wizualna nasuwają skojarzenia z twórczością Kurosawy i ubiegłorocznym Ghost of Tsushima. Fani tego typu produkcji powinni więc dodać ten tytuł do swojej listy życzeń, by nie zapomnieć o premierze. Ta bowiem zaplanowana jest dopiero na rok 2022.

Phantom Abyss

Mało Wam gier z asynchronicznym multiplayerem? W takim razie zerknijcie na Phantom Abyss, w którym gracze trafiają do proceduralnie generowanych świątyń i poszukują w nich cennych przedmiotów. Oczywiście na drodze do wielkiego bogactwa stoją komnaty wypełnione po brzegi śmiertelnie niebezpiecznymi pułapkami, których trzeba będzie unikać… Tytuł ten będzie można sprawdzić jeszcze w tym miesiącu, bo 22 czerwca zadebiutuje on w ramach Wczesnego Dostępu na platformie Steam.

Wizard with a Gun

Animowany zwiastun z wpadająca w ucho muzyką zapowiedział Wizard with a Gun, czyli sieciowy, nastawiony na kooperację survival w pełnym magii świecie. Podczas zabawy będziemy zbierać surowce, wytwarzać broń i przedmioty oraz oczywiście staniemy do walki z wieloma wrogami.

Death’s Door

Co wyjdzie z połączenia The Legend of Zelda, Binding of Isaac i bohatera, który jest antropomorficznym ptakiem? Prawdopodobnie Death’s Door, którego zwiastun z rozgrywką pojawił się na konferencji Devolvera. Gameplay wygląda na wymagający, ale przy tym również niezwykle satysfakcjonujący. Czy rzeczywiście tak będzie? O tym już 20 lipca będą mogli przekonać się posiadacze PC i konsol Xbox One oraz Xbox Series X|S.

Inscryption

To bez wątpienia jedno z najciekawszych gatunkowych połączeń ostatnich lat. Inscryption miesza bowiem ze sobą elementy karcianki, escape roomów, roguelike oraz psychologicznego horroru. Na uwagę zasługuję też naprawdę klimatyczna i efektowna oprawa graficzna, która w ciekawy sposób łączy retro otoczkę z nowoczesnością.

Devolver Tumble Time

Wydawca nie zapomniał o posiadaczach smartfonów i zapowiedział Devolver Tumble Time – prostą grę logiczno-zręcznościową, która jeszcze w tym roku ma pojawić się na urządzeniach mobilnych gdzie dostępna będzie całkowicie za darmo.

Demon Throttle

Demon Throttle to gra akcji, która w swojej stylistyce wyraźnie odwołuje się do lat 80 i produkcji znanych m.in. z kultowego NESa. Interesujący jest też sposób dystrybucji tego tytułu – będzie on dostępny wyłącznie w limitowanej wersji pudełkowej, którą na rynek wypuści Special Reserve Games.


Łowcy, standardowe pytanie – która z przedstawionych gier najbardziej przykuła Waszą uwagę? Dajcie też znać co sądzicie o samej formie konferencji Devolver Digital 🙂

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.