Serwery Dark Souls na PC padły i już nigdy nie wstaną. From Software rozwiało nadzieje graczy

W lutym wszystkie pecetowe gry z serii Dark Souls zostały pozbawione trybów multiplayer z uwagi na luki w zabezpieczeniach, które groziły graczom utratą dostępu do swoich komputerów. Firma From Software zapowiedziała dzisiaj, że serwery Dark Souls: Prepare to Die Edition nigdy nie zostaną ponownie włączone.

Pecetowi gracze ośmiu miesięcy nie mogą spędzać czasu ze znajomymi w Lordran i wszystko wskazuje na to, że już nigdy nie będzie im to dane. Pierwsza wersja Dark Souls – o podtytule Prepare to Die Edition – może pochwalić się na tyle starym kodem sieciowym, że From Software zaprzestało jakichkolwiek działań w zakresie naprawy zabezpieczeń w tej wersji gry. Co za tym idzie Dark Souls: Prepare to Die Edition na PC już nigdy nie otrzyma trybu online.

Dla wszystkich zainteresowanych rozgrywką multiplayer w „jedynce” zostaje Dark Souls: Remastered, którego serwery będą ponownie dostępne w nieokreślonej przyszłości. Do tej pory Japończycy przywrócili obsługę trybów multiplayer w Dark Souls 3 oraz Dark Souls II: Scholar of the First Sin. Korporacja poinformowała, że nadal trwają prace nad naprawą serwerów w podstawowym Dark Souls II.

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.