Seria Judgment zmierza na Steam. Spin-off Yakuzy w wersji PC został oceniony przez ESRB

Na stronie ESRB zostały sklasyfikowane pecetowe wydania gier Judgment oraz Lost Judgment. Najprawdopodobniej oznacza to, że seria Judgment trafi na Steam w niedalekiej przyszłości. Dwie części uznanego spin-offu Yakuzy po latach będą dostępne także na komputerach osobistych.

Co ciekawe Judgment nigdy nie miało trafić na PC z uwagi na agencję aktora Takuya Kimury (odgrywającego rolę głównego bohatera w serii), która nie zgodziła się, by wizerunek ich klienta był dostępny w komputerowym oprogramowaniu. Przedstawiciele aktora obawiali się zszargania dobrego imienia Kimury, poprzez danie pecetowym graczom wolnej ręki w kwestii modyfikowania wizerunku protagonisty i zawartości gry. Problemy na linii SEGA – Kimura groziły nawet zaprzestaniem rozwoju całej marki.

Wygląda jednak na to, że SEGA doszła ze wspomnianą agencją do porozumienia i Judgment trafi na Steam. Kiedy? Tego nie wiemy. Możemy za to nastawiać się na rychłą zapowiedź, bowiem już jutro rozpoczynają się targi Tokyo Games Show 2022. Konferencje skupiające się głównie na grach z Dalekiego Wschodu mogą przynieść niejedną niespodziankę, w tym informacje o Lost Judgment na Steam.


Źródło: PCgamer

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.