Ruszył preload bety Diablo IV! Serwery zostaną otwarte już dzisiaj

Nadszedł czas! Blizzard otworzył wrota piekieł, pozwalając pierwszym graczom na dokonanie preloadu bety Diablo IV. Plik instalacyjny nie należy do najmniejszych, dlatego też, jeśli macie ochotę wskoczyć do zabawy już jutro, warto rozpocząć pobieranie już teraz.

Jeśli zastanawiacie się, kiedy dokładnie zostaną otwarte serwery, jakie są wymagania Diablo IV, a także jaka zawartość zostanie udostępniona w trakcie obu weekendów testów, zapraszamy do rozwinięcia wpisu.

Beta Diablo IV – preload, godzina startu, wymagania sprzętowe na PC

Zanim wkroczymy do Sanktuarium, musimy wpierw pobrać grę. Zgodnie z zapowiedziami Blizzarda pliki instalacyjne miały ważyć ok. 45 GB, jednak gracze zgłaszają, że dodatkowo ściągają się też tekstury UltraHD, w efekcie czego łącznie do pobrania jest ponad 80 GB. Warto więc rozpocząć download już teraz!

Terminarz preloadu bety Diablo IV prezentuje się następująco:

  • Otwarta beta: Preload już dostępny

Osoby, które pobiorą betę wczesnego dostępu, nie będą musiały ściągać jej ponownie, ani dociągać dodatkowych plików, by wziąć udział w otwartych testach gry.

Aktualizacja

Rozpoczął się preload plików otwartej bety Diablo IV, która wystartuje 24 marca o godzinie 17:00.

Kiedy zagramy w betę Diablo IV?

Gracze PC korzystający z Battle.net, a także posiadacze konsol PlayStation i Xbox rozpoczną rozgrywkę w tym samym czasie. Serwery zostaną otwarte już jutro, a dokładnie:

  • Otwarte beta-testy rozpoczną się 24 marca o godzinie 17:00 czasu polskiego i zakończą 27 marca o godzinie 21:00.
Beta Diablo IV

Zawartość bety Diablo IV – co sprawdzimy w trakcie testów gry?

Podczas weekendu z wczesnym dostępem otrzymamy dostęp do wszystkich pięciu klas. Twórcy pozwolą nam sprawdzić walecznych barbarzyńców, zwinnych łotrów lub władających magią czarodziejów. Gdy nadejdzie weekend z otwartą betą, będziemy mogli także zapoznać się bliżej z druidami i nekromantami. W trakcie zabawy zbadamy cały obszar Strzaskanych Szczytów, a także zapoznamy się z fabułą Prologu i Aktu I.

Na jednym koncie Battle.net można będzie stworzyć maksymalnie 10 postaci i każdą z nich osiągnąć 25 lvl. Po zdobyciu najwyższego możliwego poziomu uzyskamy dostęp do walk z hordami, u boku innych grających. Postępy w grze zostaną przeniesione z weekendu z wczesnym dostępem do otwartej bety, ale po zakończeniu testów wszystko zostanie wykasowane, więc 6 czerwca będziemy musieli rozpoczynać rozgrywkę od nowa. Na osoby biorące udział w becie czekają drobne nagrody, które zostaną przypisane do kont w dniu premiery gry.

Diablo IV zawartość

Jak pobrać betę Diablo IV? Kto może zagrać jutro?

Aby móc rozpocząć rozgrywkę 24 marca należy ściągnąć odpowiedniego klienta:

Abonament Xbox Live Gold lub PlayStation Plus nie będą wymagane do gry w Diablo IV w trakcie trwania weekendów z zamkniętą i otwartą betą. Po premierze Diablo IV będą one niezbędne, aby uzyskać dostęp do funkcji wieloosobowych.

Wymagania sprzętowe bety Diablo 4 na PC

Minimalne wymagania sprzętowe pozwolą uruchomić Diablo IV w rozdzielczości natywnej 1080p / rozdzielczości renderowania 720p, na niskich ustawieniach graficznych w 30 FPS. Zalecana konfiguracja sprzętowa zapewnić ma płynną rozgrywkę w rozdzielczości 1080p, na średnich ustawieniach graficznych w 60 fps.

Zarówno podczas otwartej bety, jak i w dniu premiery gry, Diablo IV nie będzie obsługiwać ray tracingu. Funkcja ta trafi do produkcji później.


Gdzie kupić Diablo IV? Jaka jest cena wyczekiwanego hack and slasha od Blizzarda?

Diablo IV zakupić możecie w wersji cyfrowej w Battle.net, a także konsolowych sklepach PlayStation oraz Xbox:

Jeśli preferujecie wydania pudełkowe, możecie skorzystać z ofert polskich sklepów. W tym przypadku radzimy się jednak pospieszyć z zakupem, by zdążyć na ostatni termin wysyłki kodów uprawniających do wzięcia udziału w startującej jutro becie:

Więcej ofert na pudełkowe wydanie gry znajdziecie w tym wpisie.


Łowcy, jesteście gotowi na beta testy Diablo IV? Pliki są już na dysku, czy dopiero je pobieracie? A może jeszcze czekacie na swój kodzik? Cieszycie się na myśl o powrocie do mrocznego świata Sanktuarium?

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.