RTX 4080 w GeForce Now Ultimate. Nvidia znacząco ulepsza serwery do gry w chmurze

Wczorajsze wydarzenie GeForce Beyond przyniosło nam kilka ciekawych informacji. Szczególnie zachwyceni powinni być gracze korzystający z GeForce Now, którzy dowiedzieli się, że jeszcze w tym miesiącu będą mogli zagrać w swoje ulubione tytuły w lepszej jakości. Plan z RTX 4080 zastąpi dotychczasową najmocniejszą opcję z RTX 3080. Co najlepsze – cena subskrypcji nie ulegnie zmianie.

Nvidia Ge Force RTX 4080 w planie Ge Force Now Ultimate

Oparte na architekturze NVIDIA Ada Lovelace, ulepszone serwery GeForce NOW RTX 4080 SuperPOD zapewnią indywidualnym użytkownikom ponad 64 teraflopsy mocy obliczeniowej. Dla porównania Xbox Series X oferuje 12 TFLOPS mocy, natomiast PlayStation 5 – 10,28 TFLOPS.

Cena abonamentu, wynosząca obecnie 99 zł/miesiąc, bądź 490 zł za pół roku, pozostanie na tym samym poziomie. Gracze, posiadający subskrypcję z RTX 3080 skorzystają z bezpłatnej konwersji na nowy plan.

Dotychczas, RTX 3080 zakładał grę w Quad HD przy 120 klatkach na sekundę, a w przypadku korzystania z przystawki NVIDIA Shield pozwalał bawić się w 4K i 60 FPS. Nowy plan Ultimate umożliwi rozgrywkę nawet z 240 klatkami na sekundę z pełnym ray tracingiem i DLSS 3. Dzięki aktywnej funkcji Nvidia Reflex będziemy mogli liczyć na jeszcze niższe opóźnienia, na poziomie poniżej 40 milisekund.

Wśród zapowiedzi znalazła się też informacja o udostępnieniu gry w chmurze w samochodach producentów BYD, Hyundai Motor Group i Polestar. Nie podano jednak konkretnych modeli ani terminu startu usługi.

Źródło: Nvidianews

GeForce Now – cena i rodzaje abonamentów

GeForce Now to usługa gry w chmurze od firmy Nvidia. Dzięki niej możemy zagrać w ponad 1500 zakupionych przez nas produkcji (pełną listę znajdziecie na stronie Nvidii), w często lepszej jakości, niż pozwala na to nasz domowy sprzęt (laptop, komputer stacjonarny, Mac, telewizor, urządzenie z systemem Android, iPhone oraz iPad). Aktualnie GeForce Now dostępne jest w trzech opcjach:

  • Bezpłatnej – mocno ograniczonej, zarówno w zakresie sprzętu, na którym uruchamiana jest dana pozycja, jak i czasu gry
  • Priority (49 zł/miesiąc; 249 zł/pół roku) – pozwalającej na sesje trwające do 6 godzin, na urządzeniach wyposażonych w karty RTX, gwarantujące rozdzielczość do 1080p przy maksymalnie 60 klatkach na sekundę
  • Ultimate (99 zł/miesiąc; 490 zł/pół roku) – oferującej rozgrywkę na komputerach z RTX 3080 (niebawem RTX 4080), pozwalających cieszyć się grą w 4K i płynnością do 120 FPS (niedługo 240 FPS)

Łowcy, korzystacie z Nvidia GeForce Now? Zamierzacie sprawdzić, jak prezentują się najnowsze hity na jednej z najpotężniejszych kart graficznych na rynku?

Tagi:
Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.