Promocja na Returnal

Returnal wkrótce na PC? Gra PlayStation 5 pojawiła się w bazie Steam

Kolejna gra ekskluzywna PlayStation 5 zmierza na komputery osobiste – czyżby już niedługo Returnal na PC? W bazie danych platformy Valve pojawiły się pierwsze zapiski, sugerujące, że niebawem trafi do nas pecetowa wersja Returnal. Steam potwierdza tym samym przeciek GeForce Now, w którym już kilka miesięcy temu doszukano się informacji o planowanym porcie.

Returnal to gra akcji utrzymana w konwencji roguelike, w której gracz wciela się w postać astronautki uwięzionej w pętli czasu. Statek kosmiczny, którym podróżowała kobieta, rozbija się na dziwnej planecie. Śmierć z rąk zamieszkujących ją istot nie kończy zabawy, a jedynie przenosi Selene z powrotem do momentu katastrofy. Jedynym wyjściem na wyrwanie się z cyklu jest odkrycie wszystkich tajemnic niebezpiecznej krainy.

Na pozycję natrafił użytkownik Twittera Nibellion. Przy wpisie określanym kodową nazwą Oregon pojawiły się tagi, które idealnie opisują grę studia Housemarque. Dodatkowo, wśród szczegółów, zauważyć można wzmiankę o „Tower of Sisyphus”, czyli zawartości wydanego niedawno darmowego dodatku.

Oczywiście nie oznacza to od razu, że premiera Returnal na PC naprawdę się odbędzie. Biorąc jednak pod uwagę to, że Sony coraz śmielej poczyna sobie na tym rynku, zapewne już niebawem otrzymamy oficjalne ogłoszenie. Nie da się ukryć, że byłaby to ogromna gratka dla wszystkich PCMR. Wydana w ubiegłym roku produkcja spotkała się z bardzo ciepłym przyjęciem wśród graczy i recenzentów, zgarniając nawet kilka nagród, w tym BAFTA, przyznawaną przez Brytyjską Akademię Sztuk Filmowych.

Nie wiemy też, jak będzie prezentowała się cena Returnal. Można się spodziewać, że, podobnie jak miało to miejsce w przypadku God of War, gra zostanie udostępniona za 219 zł. Zapewne jednak sami wiecie, że klucz Steam Returnal powinno dać się dorwać duuużo taniej 🙂


Jak widać, Sony nie zamierza rezygnować z pecetowych graczy, pomimo wielu słów krytyki od swoich najbardziej zagorzałych fanów. Niebawem zadebiutuje UNCHARTED: Kolekcja Dziedzictwo Złodziei (ploteczki mówią o czerwcu), a tu już wychodzi na to, że za rogiem czeka na nas premiera Returnal na PC.

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.