Resident Evil 4 Remake bez języka polskiego. Podsumowanie październikowej konferencji Capcomu

Capcom nie pozostał dłużny Konami i w odpowiedzi na prezentację Silent Hill 2 remake, przygotował własną konferencję Resident Evil Showcase. W jej trakcie ujrzeliśmy pierwszy gameplay z Resident Evil 4 Remake (dowiadując się przy okazji, że o języku polskim możemy sobie tylko pomarzyć), a także poznaliśmy dalsze plany rozwoju RE: VIllage i ekspansji marki na Nintendo Switch.

W Resident Evil 4 Remake zagramy w 13 językach, ale nie po polsku

W trakcie wydarzenia ujrzeliśmy długi gameplay Resident Evil 4 Remake. Podobnie jak w przypadku poprzednich odświeżeń, twórcy nie poszli na łatwiznę i znacząco ulepszyli rozgrywkę. Mimo że w nasze ręce wpadnie dobrze nam już znana opowieść, tak wiele wątków zostanie rozwiniętych, a do tego otrzymamy nowe mechaniki i ataki. Data premiery Resident Evil 4 Remake ustalona została na 24 marca 2023 r. Zagramy na PC, Xbox Series X|S, a także konsolach PlayStation 4 i PS5.

Na Steam pojawiła się już karta gry, a wraz z nią wymagania sprzętowe i tabelka dostępnych lokalizacji. I tu właśnie jest pies pogrzebany. Capcom zadbał o 13 wersji językowych, z czego 9 otrzyma nawet dubbing, podczas gdy Polacy zostali potraktowani zupełnie po macoszemu i nie mogą liczyć nawet na napisy. Japońska firma kontynuuje więc niechlubny trend rozpoczęty przy okazji premiery RE: Village.

Jeśli brak języka polskiego Wam nie przeszkadza, ruszyły już preordery gry:

Resident Evil Village z nowym dodatkiem

28 października najnowsza odsłona serii otrzyma wydanie Gold. Przy okazji premiery Złotej Edycji na rynek trafi również rozszerzenie Winters’ Expansion, w skład którego wchodziła będzie nowa kampania fabularna Shadows of Rose, przedstawiająca córkę Ethana, która po latach powraca do wioski, by pozbyć się swoich mocy.

Capcom wsłuchał się tez w głosy fanów i wprowadził do gry tryb TPP. Całą kampanię będzie można przejść teraz, podziwiając wydarzenia z innej perspektywy.

28 października zadebiutuje również Resident Evil Re: Verse, czyli sieciowy asymetryczny horror. Posiadacze RE: Village zagrają w niego za darmo, pozostali będą musieli zakupić pozycję. W tym samym dniu Wioska pojawi się też na komputerach Mac i konsoli Nintendo Switch.

Przyszłość serii Resident Evil na Nintendo Switch

Obiecująco wyglądają także plany wprowadzania nowych gier na konsolę Nintendo. Już 28 października na japoński handheld trafi Resident Evil Village. Kolejne (a dokładniej to wcześniejsze) części udostępniane będą stopniowo w nadchodzących miesiącach. Niestety, nie możemy liczyć na dedykowane wersje. Wszystkie pozycje odpalimy z chmury.

Plan wydawniczy:

  • Resident Evil Village – 28 października
  • Resident Evil 2 – 11 listopada
  • Resident Evil 3 – 18 listopada
  • Resident Evil VII: Biohazard – 16 grudnia
Resident Evil  na Nintendo Switch.

Brak języka polskiego… Po raz kolejny! Łowcy, jak podchodzicie do tego tematu? Wychodzi na to, że Village nie było jednorazowym wybrykiem i będziemy musieli pożegnać się z graniem w Resident Evil w naszym rodzimym języku na dłużej. Co sądzicie o Resident Evil 4 Remake?

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.