Resident Evil 2, 3 i 7 na PS5 pojawiły się na serwerach PS Store – premiera darmowych aktualizacji już wkrótce?

Kilka miesięcy temu firma Capcom zapowiedziała next-genowe aktualizacje do trzech gier z serii Resident Evil. Od tamtego czasu niewiele ruszyło się w tym temacie, jednak dzisiaj pliki Resident Evil 2, 3 i 7 w wersji na PS5 pojawiły się w bazie danych PlayStation Store.

Aktualizacje pojawią się zarówno na PS5, jak i Xbox Series X|S oraz komputerach osobistych. Gry nie będą dostępne w pudełku, a każdy posiadacz dotychczasowych wydań tych produkcji (pudełkowych i cyfrowych) otrzyma ulepszone wersje za darmo. Z komunikatów Capcomu wynika, że otrzymamy obsługę technologii ray-tracing, 3D Audio, ulepszoną grafikę i zwiększony framerate. Gracze PlayStation 5 mogą również oczekiwać wsparcia unikalnych funkcji kontrolera DualSense.

Dzięki Twitterowi PlayStation Game Size dowiedzieliśmy się, że na serwerach PlayStation Store pojawiły się gry Resident Evil 2, 3 i 7 w wersji na PlayStation 5. Poznaliśmy także rozmiar plików dwóch z nich:

  • Resident Evil 2 (PS5) – 21,83 GB
  • Resident Evil 3 (PS5) – 20,48 GB
  • Resident Evil 7 (PS5) – brak informacji o rozmiarze

Wygląda na to, że premiera aktualizacji zbliża się wielkimi krokami. Bardzo możliwe, że oficjalną prezentację nowych wersji zobaczymy już na Capcom Showcase. Konferencja firmy odbędzie się w najbliższy poniedziałek, o północy z 13 na 14 czerwca.

Źródło: Twitter PlayStation Game Size, Gamerant

Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.