PS5 Pro znajduje się w produkcji!? Znany leaker ujawnia plany Sony na 9. generację konsol

Premiera PS5 Pro to temat, który do czerwoności rozgrzewa fanów konsol Sony. Dotychczas nie słyszeliśmy jednak zbyt wielu plotek mówiących o PlayStation 5 Pro, o konkretach nie wspominając. Dziś jednak trochę światła na sprawę rzucił Tom Henderson znany leaker, mogący pochwalić się publikacją wielu celnych, pozakulisowych doniesień, które ostatecznie okazały się prawdą.

PlayStation 5 z odpinanym napędem jeszcze w 2023 r.

Wielkimi krokami ma zbliżać się do nas nowy model konsoli PS5. Urządzenie prawdopodobnie zostanie zaprezentowane w połowie roku (być może w czerwcu, przed targami E3, kiedy to mamy otrzymać ogromną konferencję PlayStation Showcase), a na rynek trafi pod koniec 2023 r. Zgodnie z pierwszymi informacji będzie to jedynie nowa iteracja obecnego modelu PS5, nie należy więc spodziewać się większych zmian w samym designie konsoli i jej podzespołach.

Nowy model będzie jednak znacząco różnił się od dostępnych obecnie na rynku urządzeń. Nadchodzące PS5 ma zostać bowiem wyposażone w odpinany napęd, który będzie można podłączyć do konsoli za pomocą portu USB-C. Nie wiadomo jeszcze czy Sony zamierza całkowicie zrezygnować z dotychczas produkowanych modeli, czy też nowa iteracja będzie dystrybuowana obok tych, które już znamy.

Wbrew obiegowej opinii nie jest to jednak wyczekiwane przez wielu PS5 Pro, niemniej…

PS5 Pro nadchodzi! Premiera urządzenia ma odbyć się już w przyszłym roku

Data premiery PS5 Pro podobno zaplanowana została na koniec 2024 roku. Termin ten podobno został potwierdzony przez liczne źródła współpracujące z redakcją Insider Gaming. Samo urządzenie zaoferować ma mocniejsze podzespoły, dzięki którym będziemy mogli liczyć na jeszcze lepszą oprawę graficzną i wydajność nadchodzących produkcji. Wciąż brak jednak dokładnych szczegółów na ten temat.

Tom Henderson wspomina też, że PS5 Pro model ma być urządzeniem przejściowym w drodze do kolejnej generacji, która trafi na rynek najwcześniej w 2028 roku.

Źródło: Insider Gaming

Gdzie kupić PlayStation 5 najtaniej?

Wiele wody upłynie, zanim dostaniemy w swoje ręce PlayStation 5 Pro. Jeśli macie ochotę kupić swój egzemplarz konsoli już teraz, rzućcie okiem na wpis prezentujący aktualnie dostępne w sieci najlepsze promocje na PlayStation 5.


Łowcy, jak myślicie, powyższa informacja ma w sobie coś prawdziwego i rzeczywiście data premiery PS5 Pro miałaby zostać zaplanowana na końcówkę 2024 roku? Jak myślicie, ile TFLOPS zaoferuje nowa konsola Sony? Interesuje Was model z odpinanym napędem?

No i, co najważniejsze, jak na to wszystko odpowie Microsoft? 😉

PlayStation 5 to ósmy cud świata i szczyt możliwości branży gamingowej 😉 Jeżeli myślisz podobnie, dołącz do facebookowej grupy zrzeszającej fanów konsol SonyŁowcy Gier Playstation.
Niektóre odnośniki w naszych artykułach to linki afiliacyjne. Klikając na nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę Redakcji.